16000 TL laptop önerisi

Monster'ın kronik sorunları var diye duydum o yüzden biraz çekiniyorum almaya ama MSI kasa olduğu için sıkıntı çıkarır mı yine de?

25.1'i alın geçin MSI GL76 kasalı Monster bu bütçede en iyilerden.

Legion 5'i çok duydum ama bulamadım. Yazılım render ve programlama üzerine kullanacağım. Bazen de oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorum. 1-2gün içinde alamam lazım. Monster MSI'ın kaliteli kasasındanmış herhalde kronik sorunu yoksa onu almayı düşünüyorum. Yardımcı olabilirimsiniz hangisini alayım veya önerebileceğiniz bilgisayar var mı? Intel i7 11800h ve AMD Ryzen 5800 h kafamı karıştırdı biraz anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim?
@Radeon RX 5500M

Hocam render vb. çoklu çekirdek gerektiren işlerde AMD Intel'den önde. AMD'ye yönelin. Ayrıca MediaMarkt'ta ve Hepsiburada'da şu an satılıyor Legion 5. biri 5600h diğeri 5800H.

Hocam render vb. çoklu çekirdek gerektiren işlerde AMD Intel'den önde. AMD'ye yönelin. Ayrıca MediaMarkt'ta ve Hepsiburada'da şu an satılıyor Legion 5. biri 5600h diğeri 5800H.

Kasa ve GPU performans farkı CPU farkından daha büyük. Legion 5 bu bantta mantıklı değil.

Hocam GPU'ların TDP'leri aynı. Belki soğutmadan dolayı fark oluşuyordur fakat her türlü multi-Core processing farkını hisseder arkadaş Intel'de. AMD'den daha geride Adobe dışı programlarda.

RAM ayrıntısını kaçırıyorsunuz:) stock RAM ile 110W performansı veriyor Legion, ki bu da 8600 küsur Time Spy puanına denk. Monster'da hiçbir yükseltme yapmadan 9300 görebilirsiniz. Onun dışında kalite ve ekran boyutu farkı da var, alüminyum kasası ile plastik Legion'dan daha iyidir. Soğutma açısından da birkaç derece daha serin çalışacaktır. Bu demek değilki Legion kötü, asla. Legion gayet iyi ama rakibi GL76, GP76'nın rakibi 5 Pro.

Geri
Yukarı