16000 TL Sistem Önerisi

merseyhmon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, umarım her şey sizin için yolundadır.
İstanbul'a taşınmam ve okulu bitirmem ile Ultrabook'lardan yıllardır hayalini kurduğum masaüstü bilgisayara geçiş yapacağım. Bilgisayar üzerinde Online oyunlar ve Twtich yayını yapmayı istiyorum. Birçok model var hepsi birbirine benzer ve çok uzun zamandır toplama bilgisayarları takip etmediğim için işin içinden çıkamadım. Çok ağır hikayeli oyunlar oynayan birisi değilim, 1080p 144 veya 165 Hz monitörler kullanacağım. Daha önce birkaç kez bilgisayar topladım fakat hep anakart ve PSU'dan kıstım, kaliteli tercih etmek istiyorum. Fiyat aralığım 15-16.000 TL civarlarında. Bu fiyat aralığında Ryzen 5 5600 ve yanına ekran kartlı olan sistemler var. Mantıs 6700XT, Sinerji clay gibi modeller var. SSD hızları RAM hızları PSU da hangi marka iyidir? Anakart konusunda A320-520 mi yoksa B450-550 mi tercih etmek daha iyi olur? Bunun gibi soruların cevaplarını arıyorum ve sizlerden yardım bekliyorum. Teşekkür ederim, herkese iyi Sosyaller dilerim!

3060 Ti ve 5600 seçerek buna bakabilirsiniz. Twitch yayınları için 3060 Ti mantıklı bir seçenek olur. Kaliteden biraz kısmak gerekecek fakat 3060 almaktan iyidir.

Arkadaşlar herkese merhaba, umarım her şey sizin için yolundadır.
İstanbul'a taşınmam ve okulu bitirmem ile Ultrabook'lardan yıllardır hayalini kurduğum masaüstü bilgisayara geçiş yapacağım. Bilgisayar üzerinde Online oyunlar ve Twtich yayını yapmayı istiyorum. Birçok model var hepsi birbirine benzer ve çok uzun zamandır toplama bilgisayarları takip etmediğim için işin içinden çıkamadım. Çok ağır hikayeli oyunlar oynayan birisi değilim, 1080p 144 veya 165 Hz monitörler kullanacağım. Daha önce birkaç kez bilgisayar topladım fakat hep anakart ve PSU'dan kıstım, kaliteli tercih etmek istiyorum. Fiyat aralığım 15-16.000 TL civarlarında. Bu fiyat aralığında Ryzen 5 5600 ve yanına ekran kartlı olan sistemler var. Mantıs 6700XT, Sinerji clay gibi modeller var. SSD hızları RAM hızları PSU da hangi marka iyidir? Anakart konusunda A320-520 mi yoksa B450-550 mi tercih etmek daha iyi olur? Bunun gibi soruların cevaplarını arıyorum ve sizlerden yardım bekliyorum. Teşekkür ederim, herkese iyi Sosyaller dilerim!
Yayın için nvdia daha iyi olur + olarak 3060 ti ve 5600 özelleştirmesini yapın bütçe yeterse anakartı veya ssd yi 1 tb olarak değiştirebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, bu sistemler içinde PSU anakart veya ssd için özelleştirme yapmam gereken kısımlar nelerdir bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, bu sistemler içinde PSU anakart veya SSD için özelleştirme yapmam gereken kısımlar nelerdir? Bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?

Yayın için depolama önemli bir etmen ben olsam Crucial P2 1TB modelini seçerdim 480 TL farkla onun dışında kasayı değiştirmeye gerek yok gibi anakart B550 yapabilirseniz iyi olur ama olmasa da olur.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, bu sistemler içinde PSU anakart veya ssd için özelleştirme yapmam gereken kısımlar nelerdir bu konuda da yardımcı olabilir misiniz?
Anakart
İşlemci
Ekran Kartı
Kasa
PSU
M2 SSD.

Hepsinde farklı bir seçenek var attığım fotoğrafa bakarak düzenleyin. Tabii ki bütçeniz yeterliyse kasayı biraz daha yükseltebilirsiniz.
1676328698989.png

Yayın için depolama önemli bir etmen ben olsam Crucial P2 1TB modelini seçerdim 480 TL farkla onun dışında kasayı değiştirmeye gerek yok gibi anakart B550 yapabilirseniz iyi olur ama olmasa da olur.
Hocam anakartı 550 seçtim ssd 500 GB yeterli olacaktır kendimin 500 GB SSD si var

Nvidia'nın Twitch konusunda artısı kesin olarak var mıdır?

Anakartı iyi olarak seçtiğimizi düşünüyorum,
PSU olarak yeterli olacak mıdır?

Bütçeniz max ne kadar olabilir hocam?
Hocam tüm her şey dahil olarak 20.000 TL düşünüyorum. Monitör, mouse klavye ve kulaklık ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur tabii ki. Bunun yanında bu fiyat farkına kesinlikle değer dediğiniz durumlarda tavsiyenize uyacağım.

Hocam anakartı 550 seçtim ssd 500 GB yeterli olacaktır kendimin 500 GB SSD si var

Nvidia'nın Twitch konusunda artısı kesin olarak var mıdır?

Evet NVIDIA, yayın konusunda daha iyi. PSU yeterli fakat Aquarius kasayı öneririm. Ekran kartını da Inno3d veya Palit 3060Ti seçin. Bütçeniz yeterse GDDR6X olan model performans bakımından bir tık daha iyi olur ama yine de çok farketmez.

Hocam anakartı 550 seçtim SSD 500 GB yeterli olacaktır kendimin 500 GB SSD'si var.

NVIDIA'nın Twitch konusunda artısı kesin olarak var mıdır?

SSD'in olması güzel ekran kartını kesinlikle 3060 Ti yap PSU'yu Thermaltake yap derim güvenceye almak lazım NVIDIA AMD'ye nazaran yayıncılıkta daha iyi performans veriyor ve PSU yeterli gelir.

Hocam tüm her şey dahil olarak 20.000 TL düşünüyorum. Monitör, mouse klavye ve kulaklık ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur tabii ki. Bunun yanında bu fiyat farkına kesinlikle değer dediğiniz durumlarda tavsiyenize uyacağım.

GameGaraj hediye olarak mouse veriyormuş bence fareyi istek listenizden çıkarın hiç yoktan iyidir yatırımınızı klavye veya kulaklığa da verebilirsiniz (oynadığın oyuna bağlı)

Yeni konular

Geri
Yukarı