16000 TL Ultrabook tavsiyesi

Bütçe
16000 TL
Tanıtılacak mı? Satışa mı sunulacak? Fiyatların düşeceğini zannetmiyorum. Şimdilik Ideapad 5 Pro ve Swift X arasında kaldım.

Haziran'da tanıtılacak ne zaman satışa sunulur bilmiyorum ancak yeni Air modelleri dolar bazında fiyatı değişmeyecek gibi duruyor böyle olursa Türkiye'deki M1 işlemcili modellerin fiyatı az da olsa mecburen düşecektir.

Zephyrus g14.Swift X güzel model ancak RAM'i lehimli. Zaten alacağınız Ultrabook'ların birçoğunun RAM'i lehimli. Ekstra 300gramdan ölmezsiniz iGPU modu ile 10 saat ekran süresi de alırsınız bu cihazdan daha iyi cihaz yok o konuda. İşlemcisi o fiyattaki tüm Ultrabook'lardan daha iyi.
İleride de RAM'ini arttırabilirsiniz 7-8 sene bile kullanırsınız.
Ayrıca Type-C şarj desteği de var.

Kamerası var mı? Yoksa 2022 modeli bekliyim.

Kamerası bu modelde yok ama 2022 modellerde var. 2022 modellerinin fiyatlarının 20 binden aşağı olacağına hiç imkan vermiyorum şu anda en ucuz G14 1600 dolar civarlarında diye biliyorum.

1600 dolardan başlıyormuş ekranın çerçevesi de küçülmüş çok iyi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Direkt çevirseniz bile 24 bin TL falan yapıyor. İmkansız yani 20 bin altı olması fiyatının.
Yanlış görmediysem bu laptoplarda sıvı metal macun var ama sıcaklıkları buna rağmen çok yüksek geldi.
Evet. Direkt çevirseniz bile 24 bin TL falan yapıyor. İmkansız yani 20 bin altı olması fiyatının.
bütçemi arttırdım bu bilgisayar gelirse bu modeli alacağım.

Son düzenleme:
Yanlış görmediysem bu laptoplarda sıvı metal macun var ama sıcaklıkları buna rağmen çok yüksek geldi.

Bütçemi arttırdım bu bilgisayar gelirse bu modeli alacağım.

M16 modelinin şu an 11.nesil Intel+RTX 3050 Ti'li versiyonu 27bin TL civarı ülkemizde. Bu modeli 30-35 altı bir fiyatta beklemeyin hocam. Paranız varsa dolara çevirin yoksa paranız durduğu yerde erir gider.

M16 modelinin şu an 11.nesil Intel+RTX 3050 Ti'li versiyonu 27bin TL civarı ülkemizde. Bu modeli 30-35 altı bir fiyatta beklemeyin hocam. Paranız varsa dolara çevirin yoksa paranız durduğu yerde erir gider.

Evet şimdi gördüm Hepsiburada'dan başka satıcı olmadığı için böyle olduğunu düşünüyorum aynı bilgisayar Azerbaycan'da 21-22 civarına denk geliyor 1 ay daha bekliyeceğim çerçeveli ekran almak istemiyorum gerekirse başka modellere yönelirim.

Gri tuş takımını önermiyorum. Tuşlar rahat gözükmüyor. Mutlaka kontrast klavyeye yönelin, sonradan pişman olmamak için. Bu detayı çoğu kişi kaçırıyor. Hatta dikkat eden çok nadir.

Yeni konular

Geri
Yukarı