16000 TL'ye bilgisayar ne zaman alınmalıdır?

2023 yılları başlarında fiyatların düşeceği konusunda temel aldığınız şey nedir? Yani ekran kartlarımı, işlemci, RAM vs hangileri? Öncelikle dolar kuru düşmez bunu bir sabitleyelim.

Enflasyonu temel aldım, yarın ENAG (Enflasyon Araştırma Grubu) raporundan fiyatların ne duruma gittiğini görebileceğiz muhtemelen. Ona göre erken davranacağız ya da sabır edeceğiz.

Enflasyonu temel aldım, yarın ENAG (Enflasyon Araştırma Grubu) raporundan fiyatların ne duruma gittiğini görebileceğiz muhtemelen. Ona göre erken davranacağız ya da sabır edeceğiz.
Ekonomide enflasyonun düşmesi demek fiyatların düşmesi anlamına gelmiyor bu çok kesin ve net bilgidir. enflasyonun düşmesi demek "fiyat artış hızının" düşmesi demektir. atıyorum 1kg peynir 100tl %80 enflasyon ortamında 1 yıl sonra 1kg peynirin fiyatının 180tl olması beklenir.. %30 luk bir enflasyon ortamında 1 yıl sona 130tl olması beklenir. yani sizin bahsettiğiniz 16k lık bir sistem %30 hatta enflasyon %20 ye düşse dahi fiyatının artması söz konusu olur. yani 16k bir sistem en düşük enflasyonda bile 3-4 ay sonra 17k olması beklenir. fiyatının düşmesi için eksi enflasyon olması gerekir ki bu tarihte türkiye de hiç görülmemiş birşey.

Yeni konular

Geri
Yukarı