16000 TL'ye RTX 4000 serisi önerisi

vnd3

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bölge Yöneticisi
Ekran kartımı güncellemem gerekiyor artık. Bütçem 16000 TL ama güç kaynağını değiştirmem gerekirse bu bütçenin içinden kullanacağım. Önerilerinizi ona göre bekliyorum.
AMD model kart önermemenizi rica ederim. Polemik yaratılmamasını da.
Sistem Özellikleri:
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
RAM: Vengeance 32 GB 3600C16
GPU: MSI GTX 1660 Super Gaming X
PSU: Corsair Carbide SERİSİ Spec-Delta 550W 80Plus

Ekran kartımı güncellemem gerekiyor artık. Bütçem 16000 TL ama güç kaynağını değiştirmem gerekirse bu bütçenin içinden kullanacağım. Önerilerinizi ona göre bekliyorum.
AMD model kart önermemenizi rica ederim. Polemik yaratılmamasını da.
Sistem Özellikleri:
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
RAM: Vengeance 32 GB 3600C16
GPU: MSI GTX 1660 Super Gaming X
PSU: Corsair Carbide SERİSİ Spec-Delta 550W 80Plus
16 bine 4000 serisi yok sanirim artik sarı siteden 1000 2000 tl daha ekleyerek 4070 4070ti alinabilir

4060 ti alınmasıni tavsiye etmiyorum

Ha bir de aceleniz yoksa 16 GB 4060 Ti'ların çoğalıp fiyatının oturmasını bekleyebilirsiniz. Zaten şu anki ekran kartınız hala yeterli sistem için. Bir de bütçe artabilirse bunu alabilirsiniz ve ben aynı şekilde güç kaynağının yeteceğini düşünüyorum.

Hocam 4060 Ti 8 GB alın derim 16 GB modeli fiyasko oldu bunun üstüne sıfır alacaksanız çıkmayın derim güç kaynağınız yetmez

Sistemdeki diğer bileşenler çok güç tüketmiyor. Yani ekran kartında mesela önerilen sistem gücü 4060 Ti'dan 4070'e 150 watt artarken mantıken konu sahibinin sisteminde iki ekran kartı arasındaki fark 40 watt filan. Aynı şekilde 4070 ile sistemdeki bileşenlerin maksimum güç çekmesini topladığımda 450wattın bile üstüne çıkmıyor güç kullanımı.

Sistemdeki diğer bileşenler çok güç tüketmiyor. Yani ekran kartında mesela önerilen sistem gücü 4060 Ti'dan 4070'e 150 watt artarken mantıken konu sahibinin sisteminde iki ekran kartı arasındaki fark 40 watt filan. Aynı şekilde 4070 ile sistemdeki bileşenlerin maksimum güç çekmesini topladığımda 450wattın bile üstüne çıkmıyor güç kullanımı.

Hocam o ekran kartına 650W öneriliyor 600 watt olsa yine olabilir ama 550 watt yetse bile korkutur. Önerilen watt değerinin altına düşülmesi taraftarı değilim.

Hocam o ekran kartına 650W öneriliyor 600 watt olsa yine olabilir ama 550 watt yetse bile korkutur. Önerilen watt değerinin altına düşülmesi taraftarı değilim.

Ekran kartına önerilmiyor işte sorun O, yani o ekran kartının sistemini ortalama R5 7600 ve DDR 5 RAM filan kullanarak baz alıyorlardır. 4060 Ti da ise muhtemelen sistem hesaplaması konu sahibinin sistemine yakın bir sistemden baz alınmıştır. İki ekran kartı arasındaki güç tüketim farkı 40 watt olduğu için önerilen sistem gücünü baz almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Bu modeli alıp yanına 700 watt güç kaynağı alabilirim aslında. Her ne kadar ben de şu anki güç kaynağının yeterli olacağını düşünsem de 700 watt ile gözüm arkada kalmadan kullanırım sistemi.

Ekran kartına önerilmiyor işte sorun O, yani o ekran kartının sistemini ortalama R5 7600 ve DDR 5 RAM filan kullanarak baz alıyorlardır. 4060 Ti da ise muhtemelen sistem hesaplaması konu sahibinin sistemine yakın bir sistemden baz alınmıştır. İki ekran kartı arasındaki güç tüketim farkı 40 watt olduğu için önerilen sistem gücünü baz almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Konu sahibinin kendisi bilir sonuçta kendi bilgisayarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı