16000 TL'ye RTX 4000 serisi önerisi

Bu modeli alıp yanına 700 watt güç kaynağı alabilirim aslında. Her ne kadar ben de şu anki güç kaynağının yeterli olacağını düşünsem de 700 watt ile gözüm arkada kalmadan kullanırım sistemi.

Dediğim gibi önerilen sistem gücüne bakmak her zaman doğru olmayabilir. Forumda 3090 ile 12100F kullanan vardı mesela. 12100F ve 12900K ile kullanılan 2 tane 3090'lı sistemin önerilen güç kaynağı değeri aynı olabilir mi :D

Bu modeli alıp yanına 700 watt güç kaynağı alabilirim aslında. Her ne kadar ben de şu anki güç kaynağının yeterli olacağını düşünsem de 700 watt ile gözüm arkada kalmadan kullanırım sistemi.

Hocam 4060 Ti alırsanız yükseltmenize gerek yok 4070 seviyesine çıkarsanız da sizin bileceğiniz iş.

4070 seviyesine çıkmama gerek yok sanırım. Zaten ağırlıklı olarak FPS oyunlarıyla vakit geçiriyorum. Yeni nesil bir ekran kartı olsun diye değişikliğe gideceğim sadece. Oynadığım oyunlar halihazırda işlemci tabanlı oyunlar olduğu için bana pek bir artısı olmayacaktır.

4070 seviyesine çıkmama gerek yok sanırım. Zaten ağırlıklı olarak FPS oyunlarıyla vakit geçiriyorum. Yeni nesil bir ekran kartı olsun diye değişikliğe gideceğim sadece. Oynadığım oyunlar halihazırda işlemci tabanlı oyunlar olduğu için bana pek bir artısı olmayacaktır.

Bence 1660 Super ile kalın, 6 GB'den 8 GB bir karta geçmek ve üstüne yüksek meblağda bir para vermek koyardı bana. AMD tercih etmediğiniz için 4070 veya 4060 Ti 16 GB almak dışında bir şansınız yok bence.

Geri
Yukarı