1600AF için F/P işlemci soğutucu önerisi

Macun da önerebilir misiniz çok bütçe aşmadan.

Açıkçası benim de kafamda bu soğutucu vardı ama performansından çok emin değilim.
Valla ben işlemciyi 3.70 OC ile kullanıyorum, bu soğutucu ile yükte 58 dereceyi gördüm. Oyunlarda ise maksimum 50 ve gelen termal macunu değiştirmedim bile. Bunun bi tık üstü sıvı soğutma.

Normal Boost frekansı zaten 3.7 GHz 1600 AF'nin ben 4.1 4.0 civarlarını denemek istiyorum.
Boost seviyelerini görmüyor ki hocam 1600 AF. maksimum 3400'leri falan görüyor. 3.70'e sabitledim ben, ki bu kadar OC için bile inanılmaz voltaj verdim. Siz önce silikon kalitesini bir test edin eğer başarılı olursanız 4.0'da o zaman iyi bir soğutucu arayın.

Hocam ben bu macunu kullanıyorum, çok memnunum. Yanından hediye olarak ufacık bir şişe izopropil alkol çıkıyor.

Dark x94RD ile r5 1600 (AE) @3.8GHZ 1.35V kullanıyorum, kasanın fanları kısıkken bile 60 dereceleri zor görüyor. Tabi cinebench r23 veya prime95'te işlemci 100 - 110W tüketimlere geldiğinde 70 derecelere dayanıyor.

Aynı zamanda rog strix rx 570 ekran kartımda da kullanıyorum, buradaki performansından da memnunum.

Boost seviyelerini görmüyor ki hocam 1600 AF. Maksimum 3400'leri falan görüyor. 3.70'e sabitledim ben, ki bu kadar OC için bile inanılmaz voltaj verdim. Siz önce silikon kalitesini bir test edin eğer başarılı olursanız 4.0'da o zaman iyi bir soğutucu arayın.

Aynı islemci bende de var SE 224 XT veya fuma 2 öneririm bu soğutucular ile silikonla bağlı 4.3 bile görebilme imkanın var.

Boost seviyelerini görmüyor ki hocam 1600 AF. Maksimum 3400'leri falan görüyor. 3.70'e sabitledim ben, ki bu kadar OC için bile inanılmaz voltaj verdim. Siz önce silikon kalitesini bir test edin eğer başarılı olursanız 4.0'da o zaman iyi bir soğutucu arayın.

Benim işlemcim 3.7 sabit çalışıyor overclock olmadan.

@Sir Benjamin Mümkün mü hocam bu? Ben +210 voltaj vererek 3.7 sabitliyorum anca.

Silikondan silikona bir nevi işlemciden işlemciye değişir, benim 1.225v ile aldığım değeri (4.4GHz) her 3600 alamıyor. Şans işi, şansıma silikonum çok tatlı geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı