Çözüldü 1600MHz RAM 1333MHz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

umutcan@home

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
RAM olarak G.Skill 4 GB(2x2) Ripjaws 1600MHz CL9 DDR3 kullanıyorum. Anakart olarak ASUS M4A88TD-M Evo kullanıyorum. Bilgisayarın içini temizlerken yaparken RAMlerin üzerinde 1600MHz yazdığını gördüm. Benim şu an kullandığım hali 1333MHz. BIOS'a girdim ve varsa diye XMP ya da ona benzer bir şey aradım ama bulamadım. Ben bu RAMleri 1600MHz'ye nasıl çıkarırım?

Son düzenleme:
İşlemcim Phenom 955. Bilgisayarı bugün açtığımda tekrar tekrar dondu. Ama sadece Windows açıkken değil BIOS'da bile donuyordu. RAM'leri tekrar 1333MHz'ye çekmem gerekti. Bunu nasıl duzeltebilirim?

Donma sorunu için çok teknik bilgiye haiz olmadığımı belirtmek isterim.
İşlemcinin resmi sitesini bulamadım.Başka bir sitede 1333mhz olarak buldum. Anakartınız o.c. ile 2000mhz kadar destekliyor olabilir ancak işlemciniz 1333mhz in üzerini desteklemediği için uyumsuzluk yaşadığınızı düşünüyorum. Yeniden 1333mhz e çektiğinizde sorun düzeldi mi?

Donma sorunu için çok teknik bilgiye haiz olmadığımı belirtmek isterim.
İşlemcinin resmi sitesini bulamadım.Başka bir sitede 1333mhz olarak buldum. Anakartınız o.c. ile 2000mhz kadar destekliyor olabilir ancak işlemciniz 1333mhz in üzerini desteklemediği için uyumsuzluk yaşadığınızı düşünüyorum. Yeniden 1333mhz e çektiğinizde sorun düzeldi mi?
Evet, düzeldi. İşlemcinin sitesini hiç kontrol etmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı