1600TL'ye kadar klavye önerisi

• Konuyu başlatan Daaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 625
Bütçe
1500, 1600
Kilit nokta tuşları yazılımsal olarak atama yapabiliyor olmam.
Tüm tuşların fonksiyonel olarak yazılımla ayarlayabiliyor olması; tuş ataması, makro vs.
Bu iki cümleyi okuyup makroyu ne kadar vurguladığınızı gördükten sonra size QMK klavye almanızı tavsiye edebilirim, sizin için en iyisi bu olur yani. Öneri olarak da Keychron'un klavyelerine bakabilirsiniz. Keychron Germany Türkiye'ye gönderim sağlıyor diye hatırlıyorum (kapıda vergi ödüyorsunuz). Bütçenizi arttırmanız gerekecektir.

Makroyu ne için kullanacaksınız bu arada? VIA'da makro atamak için ufaktan (minnacık) yazılım bilmeniz gerekiyor fakat çok makro kullanan biriyseniz işinizi çok kolaylaştıracaktır. Makroyu ne için kullanacaksınız diye sormamın sebebi de eğer VIA gerektirecek düzeyde makrolarınız yoksa normal bir klavyenin yazılımı veya 3. parti yazılımlar da yeterli olabilir belki (bence yeterli olmaz ama ne var ne yok söyleyeyim istedim).

Son düzenleme:
Bu iki cümleyi okuyup makroyu ne kadar vurguladığınızı gördükten sonra size QMK klavye almanızı tavsiye edebilirim, sizin için en iyisi bu olur yani. Öneri olarak da Keychron'un klavyelerine bakabilirsiniz. Keychron Germany Türkiye'ye gönderim sağlıyor diye hatırlıyorum (kapıda vergi ödüyorsunuz). Bütçenizi arttırmanız gerekecektir.

Makroyu ne için kullanacaksınız bu arada? VIA'da makro atamak için ufaktan (minnacık) yazılım bilmeniz gerekiyor fakat çok makro kullanan biriyseniz işinizi çok kolaylaştıracaktır. Makroyu ne için kullanacaksınız diye sormamın sebebi de eğer VIA gerektirecek düzeyde makrolarınız yoksa normal bir klavyenin yazılımı veya 3. parti yazılımlar da yeterli olabilir belki (bence yeterli olmaz ama ne var ne yok söyleyeyim istedim).
Makroyu kullanacağım alanlar şunlar: Daha rahat bilgisayar kullanımı; kısayol atama vesaire. Bazı oyunlarda otomatik olarak döngü yaratmak, farenin tuşlarını etkin olarak klavyeden de kullanabilmek vesaire. Bütçeyi başlangıç-orta segment arası olarak belirlememin sebebi zaten mekanik klavye arzumun olmaması. Benim için kilit nokta daha çok makro oluyor. Çünkü bundan önceki klavyem bu özelliklere sahipti, Türkiye pazarına göre fiyatı neredeyse şimdi arşa çıkmış durumda. Rampage, Gamepower gibi markaların ürünlerine de itibar etmek istemiyorum, bazı ürünlerinin kullanıma değer bile olmadığını geçmiş tecrübelerimden biliyorum, diğer markalarında fiyatları akla alınır gibi değil. Yurt-dışı süreci ekstra masraf ve ekstra uğraş gerektirdiği için yurt-dışı alıma da pek sıcak bakmıyorum. Keza bu zamana kadar hiçbir şekilde satın alım yapmadım yurt-dışı üzerinden. Harici olarak genellikle Hepsiburada üzerinden alış-veriş yaptığım için teslimat noktasından teslim alma gibi avantajlarımda olabiliyor, evde oturup kargo bekleyecek zamanım olmuyor akşama kadar, akşam da zaten kargo getirmiyorlar. @Endless Kaan @Güllaç

Yeni konular

Geri
Yukarı