1600W PSU su motoru gibi ses çıkartıyor

Daha fazla  
650W'lik PSU kullaniyordum hiç ses yoktu, ben ekran kartını yükseltip yeni bir PSU alana kadar 1600W'lik PSU aldım. Güçlü bir rüzgar çekiş sesi geliyor, biraz rahatsız edici şekilde, bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1600W'tan bahsediyoruz. Normal yüksek ihtimalle sesi. PSU'nun tam markası nedir?

650W'lik PSU kullaniyordum hiç ses yoktu, ben ekran kartını yükseltip yeni bir PSU alana kadar 1600W'lik PSU aldım. Güçlü bir rüzgar çekiş sesi geliyor, biraz rahatsız edici şekilde, bu normal mi?

1600W ile nasıl bir sistem kullanıyorsunuz merak ettim doğrusu?

bir yere temas ediyor olabilir benim 1400 watt ilk başta elektriği fazla çekiyor sanırım ses yapıyor sonra düzeliyor.
Bende vakum gibi güçlü bir rüzgar çekiş gücü sesi geliyor,elektrikli süpürge gibi biraz.Bu tarz güçlü psu larda bu ses normal mi ?

O halde sorunuzun cevbını verelim.
1600W'lik bir PSU'yu soğutmak için oldukça güçlü CFM'si olan bir fan kullanılması gerekir.
Güçlü CFM = fazla RPM= yüksek ses diyebiliriz.
Bu durumda gayet normaldir.

Bu üzücü oldu çünkü çok sinir bozucu bir ses çıkartıyor, elektrikli süpürge gibi belki insan biraz daha az.

Bende vakum gibi güçlü bir rüzgar çekiş gücü sesi geliyor, elektrikli süpürge gibi biraz. Bu tarz güçlü PSU'larda bu ses normal mi?

Bu üzücü oldu çünkü çok sinir bozucu bir ses çıkartıyor, elektrikli süpürge gibi belki insan biraz daha az.

Siz isterseniz yine de bir ses kaydı ekleyin bakalım fan bozuk değil ise ki sanmam muhtemelen yeni aldınız PSU'yu dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı