Çözüldü Rampage PSU yüksek ses çıkartıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EBSG2

Picopat
Daha fazla  
Bir hafta önce yeni bir kasa aldım içinde Rampage PSU vardı. Araştırmadan aldığım için Rampage PSU'nun kötü olduğunu bilmiyordum. 1-2 hafta içinde değiştireceğim ama bu PSU şimdiden sıkıntı çıkarmaya başladı bile herhangi bir oyuna girdiğim an videoda ki ses gelmeye başlıyor bunun sebebi ne olabilir? Garantiye göndermeme gerek var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyuna girince fanlar çalışmaya başlıyordur, eline küçük bir fener al fanı olan her yere bak.

Her yere baktım ama fanlara takılan veya çarpabilecek bir kablo göremedim.

Sorun PSU'dan kaynaklıymış. Sistemimi beslemiyormuş. 650W'Tı ama ondan önce kullandığım 600W'Tı onda bir sıkıntı yaşamamıştım. PSU değişince sorun çözüldü.
Bir hafta önce yeni bir kasa aldım içinde Rampage PSU vardı. Araştırmadan aldığım için Rampage PSU'nun kötü olduğunu bilmiyordum. 1-2 hafta içinde değiştireceğim ama bu PSU şimdiden sıkıntı çıkarmaya başladı bile herhangi bir oyuna girdiğim an videoda ki ses gelmeye başlıyor bunun sebebi ne olabilir? Garantiye göndermeme gerek var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Mors gönderiyor sanki. Problem çıkarmaz fakat konu Rampage PSU. Değiştirin bence. Ben sistemimi ona emanet etmem.

Coil whine herhangi bir problem çıkarmaz sadece sesi rahatsız eder.

Coil whine sesine internette bulduğum videolardan baktım pek benzetemedim. Benim bilgisayardan çıkan ses daha değişik gibi geldi emin olmak için soruyorum.

Mors gönderiyor sanki. Problem çıkarmaz fakat konu Rampage PSU. Değiştirin bence. Ben sistemimi ona emanet etmem.

Zaten 1-2 hafta içinde değil de 1-2 gün içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Sesin güç kaynağından geldiğine emin misin? Sanki bir kablo fana sürtüyormuş gibi geliyor bana.

Sesin güç kaynağından geldiğine emin misin? Sanki bir kablo fana sürtüyormuş gibi geliyor bana.

Yani büyük ihtimal öyle. Kasanın camını çıkarıp bütün parçalara kulağımı yakınlaştırdım güç kaynağına yaklaşınca ses daha çok artıyor ve sadece herhangi bir oyuna girdiğimde bu ses çıkmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı