164 cm boyu olan birisi nasıl uzayabilir?

Lütfen kendini daha fazla küçük düşürmek yerine düzgünce genler hakkında detaylı bir araştırma yap ve kendinden utan. Evrim dediğimiz şey ile gen dediğimiz şey farklıdır.

Baban kısaysa kısa olma olasılığın daha yüksektir. Çünkü dedenin de sahip olduğu genlere sahipsin, onun dedesinin de genleri sahipsin ancak o genlerin özelliklerini göstermesi babandan sana geçenlerin özelliklerini göstermesinin ihtimali yanınds çok küçük kaldığı için bu ihtimalleri saymak gayet doğaldır :). Okuldaki fen bilgisi hocası iyi dinlemeni tavsiye ediyorum yoksa bu bilgisizlik ile çok uzun süre devam etmek kötü oluur

Unutmadan dışarıdan müdahale ile boy uzatmak mümkündür ancak bu arkadaşın dediği gibi 10-20 santim değil taş patlasa 5 santim olacaktır.
Ben gen aktarımına bir itiraz etmedim,söylediğim şey baba dededen aldığı kodları olduğu gibi oğula aktarmıyor.Çevresel faktörler ve yaşam şartları bu kodları değiştirir ve son haliyle oğula aktarılır diyorum.Benim antrenman yaptırdığım çocukların hepsi şu an 185 in üzerinde ve aileleri ortalama 170 ve bu çocuklar daha 18 e bile girmedi,sınav dönemleri gelmese 190 ı çoğu aşardı.Boyu tamamen anne baba boyuyla açıklayıp,dış faktörlerle en fazla 5 cm uzar diyenler odasından dışarı çıkıp etrafına hiç bakmıyordur.

Ben gen aktarımına bir itiraz etmedim,söylediğim şey baba dededen aldığı kodları olduğu gibi oğula aktarmıyor.Çevresel faktörler ve yaşam şartları bu kodları değiştirir ve son haliyle oğula aktarılır diyorum.Benim antrenman yaptırdığım çocukların hepsi şu an 185 in üzerinde ve aileleri ortalama 170 ve bu çocuklar daha 18 e bile girmedi,sınav dönemleri gelmese 190 ı çoğu aşardı.Boyu tamamen anne baba boyuyla açıklayıp,dış faktörlerle en fazla 5 cm uzar diyenler odasından dışarı çıkıp etrafına hiç bakmıyordur.
Lütfen sus artık. Hala antreman ile 20-30 santim uzayabileceğini savunacak kadar cahilsen sana bir şeyler öğretmeye çalışarak ben hata ediyorum. Aynen knk tavşan gibi her gün zıplayarak 2 metre 68 santim oldum nereden anladın?

Topuklu ayakkabı ile 15 cm kadar farkeder. Derseniz ki daha uzun istiyorum şöyle birşey öneririm. (!)
images.jpeg

Ben küçükken sabah akşam basketbol oynardım. Mahallede basketbol forması, şortu ve kafamda bantla gezdiğim için adım çıkmıştı. Gel gelelim boyum 1,60 yaş 30. Boy tamamen genlerle alakalı. Tipimde aynı dayım boyumda maalesef. Bir doktor tavsiyesi olmadan antrenman vs gibi şeylerin sadece zaman kaybı olacağını düşünüyorum.

Sadece merakımdan soruyorum. Boyu 1.70'den kısa olan bir sürü futbolcu var. En büyük örneği Messi mesela. Bu adamların aklına gelmemiş mi gelişme çağında antreman yaparak boy uzatmak?

Sadece merakımdan soruyorum. Boyu 1.70'den kısa olan bir sürü futbolcu var. En büyük örneği Messi mesela. Bu adamların aklına gelmemiş mi gelişme çağında antreman yaparak boy uzatmak?
Sus sus bu adamla konuşulmaz 🤣🤣. Şimdi yeterli miktarda smaç basmamıştır tarzı bir şey felan yazar herkes gülmekten yarılır.

Boy tamamen genetikle alakalı. Beslenme çeşidi genetiğin etki ettiği oranın yanında çocuk kalır. Bir arkadaş potaya smaç bas falan demis sanirim espri yapıyor ama o tarz seyler eğer uzayacağın yoksa işe yaramaz. Eğer onu yaparken uzarsan tesaduftur. O mantikla herkes smac calisir boyu uzar boyle bir şey mumkun mu sizce? Dunyanin zenginlerinden kisalar boyunu uzatirdi yine o mantikla? Her turlu çurüyor yani. Gen kardesim gen.

Yeni konular

Geri
Yukarı