16 yaş 1.58 boyunda büyüme kıkırdakları kapalı olan birisi uzayabilir mi?

xyirx33

Hectopat
Yer
Kocaeli/Körfez
Daha fazla  
Bir ay sonra 16 yaşıma gireceğim, boyum 1.58. 2 hafta önce doktora gittim ve el bileği grafisi çektirdim. Büyüme kıkırdaklarımın neredeyse kapandığını, leğen kemiğinde açıklık varsa 2-3 cm uzayacağımı söyledi. Boyumun bu kadar kısa olması moralimi bozuyor. Ne yapmalıyım daha fazla uzama şansın var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi dostum bu konular genetikle alakalı oluyor. 3-5 santim uzasan gene kar baktın olmadı boy uzama ameliyatı olur bir tık daha boy atarsın. Yapacak bir şey yok sağlıklı ol yeter.

Epifiz plakların kapalıysa uzamanın tek imkanı bacağa yapılan ameliyat. Başka yolu yok dostum. Benim de 13 yaşında kapandı sol el bilek röntgenime göre. şuan 20 yaşındayım o zamandan bu yana 1cm uzamadım. Doğal yolla imkanı yok.

1.60'lık arkadaşım var (cevremdeki benden kısa tek erkek) halinden gayet memnun biraz bulk ve aktif spor kısa vücuda çok yakışır aklınızda bulunsun.

Vallahi dostum bu konular genetikle alakalı oluyor. 3-5 santim uzasan gene kar baktın olmadı boy uzama ameliyatı olur bir tık daha boy atarsın. Yapacak bir şey yok sağlıklı ol yeter.

Hocam bir ünlü yaptırdı halen yürüyemiyor değmez ki amillayata

Hocam bir ünlü yaptırdı halen yürüyemiyor değmez ki amillayata

Sadece alternatifi sundum hocam :/ Bu kızların boy takıntısı yüzünden millet rahat duramaz oldu çevremde çok öyle boy ameliyatı yapmaya kalkan. Bana kalırsa sağlıklı olup şükretmek en iyisi. Ama böyle deyince de boyun uzun rahatsın tabii cevabını alıyorum onun için saldım çayıra Mevlam kayıra.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece alternatifi sundum hocam :/ bu kızların boy takıntısı yüzünden millet rahat duramaz oldu çevremde çok öyle boy ameliyatı yapmaya kalkan. Bana kalırsa sağlıklı olup şükretmek en iyisi. Ama böyle deyince de boyun uzun rahatsın tabii cevabını alıyorum onun için saldım çayıra mevlam kayıra.

Ya arkadaş yakışıklıysa elini sallasa ellisi dediğiniz gibi pek takmamak lazım.

180 boyundayım. Bahsettiğim ameliyat ise pek sağlıklı değil. Tekrar eski halin gibi yürüyüp koşman yıllarını alabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı