165 Hz monitör akıcı görünmüyor

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sabah monitörümü 59 Hz kullandığımı fark ettim ve 165 Hz yaptım. Cold War'a girdim ve aşırı akıcı geldi. Şimdi tekrar girdim ve eskisinden daha yavaş hale geldi ve sanki 40 FPS alıyormuşum gibi geldi. Akıcı olmamasının nedeni FPS değil çünkü oyunda 80 FPS altı görmüyorum. Neden böyle olmuş olabilir? Masaüstünde herhangi bir sıkıntı yok kaymak gibi ama oyunda 80 FPS alamama rağmen 40-30 FPS alıyorum gibi geliyor.

Ayarlardan ekrana girip Hz ayarını yapın.
Eğer ayarlı ise ekran kartınızın panelinden yapmayı deneyin.

Oyun içi görüntü ayarlarını monitör ile aynı yap. Oyuna girince monitör Hz'ini kontrol et. Ayarlarda Hz seçme yeri varsa 165Hz yap.

Sabah monitörümü 59 Hz kullandığımı fark ettim ve 165 Hz yaptım. Cold War'a girdim ve aşırı akıcı geldi. Şimdi tekrar girdim ve eskisinden daha yavaş hale geldi ve sanki 40 FPS alıyormuşum gibi geldi. Akıcı olmamasının nedeni FPS değil çünkü oyunda 80 FPS altı görmüyorum. Neden böyle olmuş olabilir? Masaüstünde herhangi bir sıkıntı yok kaymak gibi ama oyunda 80 FPS alamama rağmen 40-30 FPS alıyorum gibi geliyor.

Oyun içi ayarlardan V-Sync'ı kapatıp FPS sınırlmasını unlimited yapın.

Ekran kartın? Eğer Nvidia ise Nvidia ayarlarından dene.

Geri
Yukarı