165 Hz monitörde maksimum 158 FPS alınıyor

AliS36

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi dikey senkronizasyonu açtığımda normalde 165 sabit alıyordum fakat artık en fazla 158 oluyor. Sebebi nedir ve nasıl çözerim?

Ekran kartı: RTX 3060
Anakart: B450M-H
İşlemci: Ryzen 5 3600

Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi dikey senkronizasyonu açtığımda normalde 165 sabit alıyordum fakat artık en fazla 158 oluyor. Sebebi nedir ve nasıl çözerim?

Ekran kartı: RTX 3060
Anakart: B450M-H
İşlemci: Ryzen 5 3600
Oynadığın oyunu biz mi tahmin edelim? Oyunu ve grafikleri söyler misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba oyunu ve kullandığınız grafikleri yazarsanız yardımcı olabilirim. Eğer Valorant veyahut CS:GO tarzı oyunlar oynuyorsan grafik ayarlarını fullediysen normaldır bu kadar az FPS alman, düşük ayarlarda oynamanı tavsiye ederim.

FPS'i sabitledin mi 165'e. Hz ve FPS kavramlarının farkını bildiğini var sayıyorum. Grafiklerinin düşürürsen FPS artacaktır. G-Sync veya Free Sync açmanı tavsiye ederim.

Düzeltme: Tekrar okudum yazdıklarını. Masaüstünde görüntü ayarlarına girip oradaki monitör Hzsine bir bak. 158 olarak tanıyor olabilir.

FPS'i sabitledin mi 165'e. Hz ve FPS kavramlarının farkını bildiğini var sayıyorum. Grafiklerinin düşürürsen FPS artacaktır. G-Sync veya Free Sync açmanı tavsiye ederim.

Düzeltme: Tekrar okudum yazdıklarını. Masaüstünde görüntü ayarlarına girip oradaki monitör Hzsine bir bak. 158 olarak tanıyor olabilir.
165 olarak görünüyor. FPS azlığından kaynaklanmıyor. LoL de kaldırınca FPS sınırını 600-700 arası alıyorum.

V-Sync'i kapatım manuel olarak FPS sınırı konuluyorsa mevcut Hz nizin %5-10 daha fazlasını koymanızı öneririm. Böylece donanım ısınması anlık oyun içi değişimlerde 165'in hep üstünde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı