165 Hz monitörde 60 Hz akıcı değil

Benim eskiden kullandığım laptopta 60Hz bir ekran vardı ve V-Sync ile 60'a sabitlendiğinde akıcı bir şekilde 60FPS veriyordu. 165 Hz bir monitörde bu mümkün mü?

Eğer 60 ve 165Hz farkını fark ettiysen 60'ı akıcı görmen artık çok zor uzun bir süre 30 ya da 45 FPS oynayıp daha sonra 60'a çekersen FPS'ni (Mesela FPS limitini öyle uzun süre kullanırsan) tekrar akıcı oynamaya başlarsın. Uzun süre dediğimde birkaç gün.

Benim bahsettiğim şey bu göz yanılgısı değil. İnternete 60 fps oynanış videosu açınca son derece akıcı geliyor ama kendim açınca akıcı gelmiyor ve çok fazla yırtılmalar oluyor.

Benim bahsettiğim şey bu göz yanılgısı değil. İnternete 60 FPS oynanış videosu açınca son derece akıcı geliyor ama kendim açınca akıcı gelmiyor ve çok fazla yırtılmalar oluyor.

O çünkü oynayan insanlar 240 ya da 360 Hz monitörlerde oynuyorlar. Öyle olunca ekrana Motion Blurlu bir görüntü çıkıyor. Aynısını bende derdim mesela 144Hz ile oynayan bir adamın videosunu izlediğimde derdim benim 144Hz monitörüm bu kadar akıcı değil. Daha sonra gözün alıştıkça pek fark olmadığını fark ediyorsun.
O çünkü oynayan insanlar 240 ya da 360 Hz monitörlerde oynuyorlar. Öyle olunca ekrana Motion Blurlu bir görüntü çıkıyor. Aynısını bende derdim mesela 144Hz ile oynayan bir adamın videosunu izlediğimde derdim benim 144Hz monitörüm bu kadar akıcı değil. Daha sonra gözün alıştıkça pek fark olmadığını fark ediyorsun.

Yani en azından 165Hz monitörlerle oynuyorlar senin 60FPS dediğin videonun renderi onlar videodaki gibi 60FPS oynamıyorlar 60FPS oynasalar sende fark edersin akıcı olmadığını mesela YouTube'da şey videosu vardı Fortnite FPS sürekli artıyor videosu 1 FPS'den 240'a kadar çıkıyor. O nu izleyebilirsin o zaman anlarsın.

Yani en azından 165Hz monitörlerle oynuyorlar senin 60FPS dediğin videonun renderi onlar videodaki gibi 60FPS oynamıyorlar 60FPS oynasalar sende fark edersin akıcı olmadığını mesela YouTube'da şey videosu vardı Fortnite FPS sürekli artıyor videosu 1 FPS'den 240'a kadar çıkıyor. O nu izleyebilirsin o zaman anlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
mesela sen bunu izle kısa kısa bak geçerek farkı anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı