165 Hz'ten 75'e düşmek çok sorun olur mu?

ninetyone

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 10105F GTX 1660Ti
Meslek
Front-end Developer
Selam arkadaşlar, Tasarım/Yazılım işleriyle uğraşıyorum, şu an asus 165Hz TN panel kullanıyorum fakat renkler benim için çok olumsuz.

IPS bir monitöre geçmek istiyorum, Dell markasının renklerini iyi olduğunu duydum, kendi araştırmalarımda bulduklarım;

1. Dell S2421HN 23.8" 4ms 75 Hz 3.699 TL.
  2. Dell S2721DS 27 inç QHD (2560x1440) monitör, 75Hz, IPS 8.869TL
  3. Dell U2724D 27 2560x1440 120Hz 5ms 14.139 TL.

Kafam biraz karıştı açıkçası, 165Hz'ten bir anda 75'lere düşersem çok sorun yaşar mıyım? 2. seçenek 120Hz, çok kafama yattı fakat çok pahalı, hemen alabileceğim bir model değil.
Tavsiyelerinizi veya farklı monitör önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sadece iş için kullanacaksanız bir sorun yaratmayacaktır 75hz. Evet ilk etapta masaüstünde imleci oynatırken falan farkı anlarsınız ama kısa sürede alışacağınızı düşünüyorum.
Daha iyi seçenekler var mıdır o fiyatta onu bilmiyorum.

1 hafta sonra gözleriniz alışmaya başlıyor ayrıca oyun oynamıyorsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Dell markası evet iyidir fakat tek bir markaya bağlı kalmanıza gerek yok ki. MSI, ASUS, LG gibi markaların 2K daha ucuz ve 120-170Hz gibi modelleri var.

Arthur Morgan PP'li birinin oyun oynamama ihtimali olduğunu düşünmüyorum ve çok sorun olur oyun açısından.
Her profil fotoğrafında oyun karakteri olan insan gamer mı oluyor alakasız olmuş. Ben profil fotoğrafıma barış manço koyunca müzisyen mi oluyorum yani ?
Kaldı ki hikaye oyunlarında hertzin önemi neredeyse hiç yok her şeyi geçtim RDR2'de veya benzeri oyunlarda temizinden en az 144fps almıyorsa ne anlamı kalıyor 144hz monitör almanın?

Her profil fotoğrafında oyun karakteri olan insan gamer mı oluyor alakasız olmuş. Ben profil fotoğrafıma Barış Manço koyunca müzisyen mi oluyorum yani?
Kaldı ki hikaye oyunlarında Hertz'in önemi neredeyse hiç yok her şeyi geçtim RDR2'de veya benzeri oyunlarda temizinden en az 144FPS almıyorsa ne anlamı kalıyor 144Hz monitör almanın?

"Hikayeli oyunlarda Hz'in önemi yok" hayatımda gördüğüm en yanlış bilgi olabilir, kim karar veriyor önemi olmadığına? 144 FPS ile oynadıktan sonra 60 Hz mide bulandırıcı geliyor ve 144 oynamak daha keyifli.

Yeni konular

Geri
Yukarı