AMD Software ayarları nasıl olmalı?

pclordu36

Femtopat
Daha fazla  
MSI RX 6650 XT kullanıyorum 24.4.1 güncellemesi geldi en iyi ayarlamaları bilen var mı? Ayrıca çoğu oyunda takılma oluyor bir çözümü var mı, sistemi hazır aldım Gaming.Gen.TR'den
MSI A520M-A Pro.
MSI RX 6650 XT.
MSI spatrum M450 M.2 SSD.
AMD Ryzen 5 5600.
MAG Force M100a D60 600W PSU kasa.
Ve XPG 3600 MHz 16 GB RAM var 20800 TL ödedim sizce fiyat iyi mi, ilk geldiğinde bu takılmalardan dolayı Gaming.Gen.TR'e arayıp söyledim komple geri gönderdim ve serviste işlemci ve ekran kartının değiştiğini söylediler ama takılmalar devam ediyor.

Takılmalar derken? Düşük FPS'ten mi bahsediyorsun yoksa bahsettiğin oyun akıcı bir şekilde çalışırken ara ara ekran birkaç saliseliğine donuyor mu?

Shader'lar yüklenene kadar anlık takılmalar normaldir. Yüklendikçe daha smooth bir oyun deneyimi yaşarsınız.

Takılmalar derken? Düşük FPS'ten mi bahsediyorsun yoksa bahsettiğin oyun akıcı bir şekilde çalışırken ara ara ekran birkaç saliseliğine donuyor mu?
Yok hocam fps yüksek fakat anlık drop takılma oluyor mesela 150 fps alıyorum ama bi anda drop giriyo mesela gta5 de de vardı bu ultra ayarlarda oynuyodum msaa kapalı onun dışında herşey ultra 1080p 150 fps alıyorum mesela ciddi droplar giriyo, ama msaa 4x yaptım fps 100lere düştü ama drop girmiyor artık, ama mesela geçen dying light 2 yükledim onda ne yaparsam yapayım ciddi drop sorunu var çözemedim.

AMD software daki bir ayar yüzünden olduğunu pek sanmam. Prime95 gibi işlemci stress testleri ve bazı gpu benchmark araçları ile testler yapıp sorun çıkıyor mu diye baktın mı?

Bir keresinde bir arkadaşın bilgisayarında oyun oynarken takılmalar oluyordu yani kendisi takılmalar bu şekilde oluyor diyordu nedeni elektronik bir arızaydı, Furkmark ta sorun çıkmıyordu ama nedense User benchmark ın bechmark yazılımıyla benchmark yapınca GPU ile işlem yapılan bir kısımda pc direkt donuyordu. Kasayı açtım içinde garip garip psunun bir kablosu fanın birine bağlanmış sonra fandan bir kablo ekran kartına gidiyor gibi saçma sapan garip garip bir şeyler vardı onları söktüm düzeldi pc, oyunlarda ve o benchmark esnasında donma olması tamamen düzeldi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı