165 Hz'ten 75'e düşmek çok sorun olur mu?

Şuan benim için önemli olan IPS ekrana geçmek, çok iyi renkler olmasına gerek yok TN panelden kurtulayım yeter 😂
Oyun oynamıyorum bu arada, çok nadir hikayerli oyunlarda takılıyorum, ilk önceliğim iş kısmı,
60hz kullandığım zaman çok rahatsız oluyordum, 75hz de aynı rahatsızlığı verirm i asıl sorunum şuan lık bu, hemen alışabileceğimi söyleyen arkadaşlar olmuş teşekkür ederim ama kafamda soru işareti olarak duruyor halen 😂

Benim için hem yüksek renk kapsamı hem de hız önemli. Ancak TN panel gibi dandik ekranda kalmaktansa düşük frekansa razı olup IPS alırım daha iyi. İzlediğim şeyden keyif almayı isterim. Kaldı ki senin gibi iş amacıyla kullanan birisine IPS/OLED ekran en iyileri olacaktır. 75 Hz çoğu oyuna yeter ama bazılarında üzer. Sana bütçen dahilinde 120-144 Hz panelli bir model bulabiliriz bence.

Diğer mevzu da renk kalitesi. Herhangi bir markaya genelleme yapmamalısın. Dell dahil çoğu üretici panelleri dışarıdan tedarik ediyor. Her markanın iyisi kötüsü var. Yüksek renk kapsamı olanı bulmak lazım.

Dell markası evet iyidir fakat tek bir markaya bağlı kalmanıza gerek yok ki. MSI, ASUS, LG gibi markaların 2K daha ucuz ve 120-170Hz gibi modelleri var.
Farklı markalara da açığım, tavsiye edebileceğin monitörler varmı? teşekkürler

Benim için hem yüksek renk kapsamı hem de hız önemli. Ancak TN panel gibi dandik ekranda kalmaktansa düşük frekansa razı olup IPS alırım daha iyi. İzlediğim şeyden keyif almayı isterim. Kaldı ki senin gibi iş amacıyla kullanan birisine IPS/OLED ekran en iyileri olacaktır. 75 Hz çoğu oyuna yeter ama bazılarında üzer. Sana bütçen dahilinde 120-144 Hz panelli bir model bulabiliriz bence.

Diğer mevzu da renk kalitesi. Herhangi bir markaya genelleme yapmamalısın. Dell dahil çoğu üretici panelleri dışarıdan tedarik ediyor. Her markanın iyisi kötüsü var. Yüksek renk kapsamı olanı bulmak lazım.
Tam olarak ihtiyacımı özet geçmiş sin aslında teşekkürler, farklı marka önerilerine de açığım. Bütçem 10k ya kadar çıkabilir,

Her şeyi geçtim 165 Hz ekrana bakmaya alışmış adama 75 Hz bile fark ettirecektir.
O akıcılığı hissetmemek başka bir duygu...
Oyun oynasan da oynamasan da hissedeceksin bu bir gerçek.

Şu an benim için önemli olan IPS ekrana geçmek, çok iyi renkler olmasına gerek yok TN panelden kurtulayım yeter 😂
Oyun oynamıyorum bu arada, çok nadir hikayerli oyunlarda takılıyorum, ilk önceliğim iş kısmı,
60Hz kullandığım zaman çok rahatsız oluyordum, 75Hz de aynı rahatsızlığı verirm i asıl sorunum şu anlık bu, hemen alışabileceğimi söyleyen arkadaşlar olmuş teşekkür ederim ama kafamda soru işareti olarak duruyor halen 😂

15Hz'i gözünüzle hissedemezsiniz yine aynı rahatsızlığı verir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı