1650 FIFA20 FPS yüksek olmasına rağmen akıcılık yok

• Konuyu başlatan mets
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 690

mets

Centipat
ASUS ROG G531GT laptop aldım geçenlerde. Fakat oyunlarda sıkıntı yaşıyorum. GeForce Experience'dan oyunları optimize ediyorum. Genelde yüksek ayarlar uygulanıyor. Fakat oyunlarda verim alamıyorum. Örn: GTA 5'te neredeyse tüm ayarlar yüksekte optimize edildi fakat 30-40 FPS alıyorum. FIFA 20'de tüm ayarlar yüksekte FPS 90-100 civarı fakat görüntü yırtılıyor. FPS yüksek olmasına rağmen akıcılık yok. Oyun takılıyormuş gibi fakat FPS yüksek.
Ekran kartım GeForce 1650.

ASUS ROG G531GT laptop aldım geçenlerde. Fakat oyunlarda sıkıntı yaşıyorum. GeForce Experience'dan oyunları optimize ediyorum. Genelde yüksek ayarlar uygulanıyor. Fakat oyunlarda verim alamıyorum. Örn: GTA 5'te neredeyse tüm ayarlar yüksekte optimize edildi fakat 30-40 FPS alıyorum. FIFA 20'de tüm ayarlar yüksekte FPS 90-100 civarı fakat görüntü yırtılıyor. FPS yüksek olmasına rağmen akıcılık yok. Oyun takılıyormuş gibi fakat FPS yüksek.
Ekran kartım GeForce 1650.
Geforce Experience üzerinden ayar yapmayın oyun içinde kendi ayarlarınızı yapın.

FIFA V-Sync açmadan oynanabilecek bir oyun değil. İlla ki FPS sabitlemek gerekiyor, akıcı olması için. Ayrıca Nvdia Experience'dan oyunları optimize etme ayarını kapamanızı öneririm. Kendi ayarlarınızı yapmanız daha sağlıklı sonuç verir. Yararından çok performansa zararı oluyor genelde.

@VanellopeVonSchweetz ekran 120hz.
@OgnitorenKs @WTC geforce experience üzerinden ayar yapmamak tamamda normalde bu ekran kartının bu oyunu ultrada açması gerekiyor. (fifa 20) İnternetten izlediğim videolarda ultrada akıcı bir şekilde 100+ fps ile oynuyorlar. Ayrıca görüntülerde yırtılmalar var. Ekteki resimler oyun içi geçiş animasyonlarında oluşuyor. (gol sonrası, oyuncu değişimi vb.)
ROedeU.png
uSyiR5.png

Bios update yapın. DDU ile güvenli modda ekran kartı driverını silip yeniden yükleyin. Directx, c++ programlarını da eksiksiz yükleyin. Laptop güç profilini yüksek performans yapın. Bunun haricinde oyun dosyalarına bütünlük taraması yaptırın. Geforce ayarlarını dediğimiz gibi kapatın, oyuna müdahale etmesin.

GeForce Experience ile optimize ederken, optimize et tuşunun yanındaki özel ayarlar kısmına girin ve oradakini performansa yaklaştırarak deneyin. Belki sorununuz düzelir.

sorun optimize ayarlarından falan kaynaklandığını düşünmüyorum. yazılımsal bir problem var. Sürücüleri yüklerken mi sıkınıtı yaşıyorum bilmiyorum. Çünkü tüm değerleri en düşüğe çektiğimde de bu sorun oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı