1650 sistem ile Valorant'ta 100 FPS ve FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10
Arkadaşlar şimdi eski driver ı kurup denedim, ancak çok fps farkı yoktu ayarları daya yükseğe çektiğim zaman 140-160 arası gidip geliyor şuanlık iyi gibi. Ancak bu durumun düzeltilmesi gerek. Konu Kilit. Teşekkürler herkese.

Merhaba arkadaşlar, i5 9300h işlemcim, 8 GB RAM, 1650 ekran kartlı bir laptop a sahibim. Ancak konu başlığında da belirttiğim gibi son 2 gündür 80-100 FPS alıyorum Valorant oynunda. Daha öncelerden FPS sabit 120 idi, ancak şimdi 80'e hatta her 5 dakikada drop yiyorum (oyunun anlık 1 FPS vermesi). En son hatırladığım şey; ekran kartını güncellediğim. Ekran kartını güncelledikten sonra bu şekilde bir performans kaybı yaşadım. Oyun içi %50-60 arası GPU kullanımı ve %40-70 arası CPU kullanımı var. Ne yapmamı önerirsiniz? Ben şahsen ekran kartımı güncellediğim için olduğunu zannetmiyorum, şu anki hali ile cidden oyun oynanılmıyor sürekli bir FPS kaybı ve anlık droplar yüzünden.
Bende i5 10.nesil gtx1660ti laptop vardı 8gb ram ekstra 8gb daha ram taktım artış yaşadım ortalama 8gb ram 300tl istersen dene.

şunları deneyebilirsin 1.oyunu sil 2. hard diskte valorant dosyaları varsa onları sil 3. yeniden yükle 4.sorun devam ediyor ise sorun ekran kartında değil ayarlarda olma ihtimali de var

Geri
Yukarı