1650 Super ile mining yapılır mı?

Tahsin03231

Centipat
Daha fazla  
ASUS Phoenix 1650 Super'im var güç kaynağımda FSP Hydro 650W ve yaklaşık 3 gündür mining (Ravencoin) yapıyorum. OC ayarları da Core clock+168 Memory clock+787 de %60 fan ve 56 derecenin üstüne çıkmıyor. Kazım hızı da ortalama 12 mh/s günlükte ortalama 15 TL civarı kazanç getiriyor. Bu kazanç ekran kartını yormaya değer mi, ekran kartım çok zarar görür mü sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıkları kontrol altında tuttuğunuz sürece ekran kartınız zarar görmeyecektir lakin bildiğim kadarıyla genelde kazım işleri için ekran kartına overclock atarken Core Clock'u eksilere çekerler. Siz neden arttırdınız? Ayrıca belleklerin sıcaklıkları ne durumda?

Yapılmaz. Kendi 1650 Super'imle denedim 1 saatte 32 kuruş kazandım. Ravencoin kazmıştım. Şimdi gördüm, bence kazandığınız paraya değmez, kartı yormaya gerek yok.

ASUS Phoenix 1650 Super'im var güç kaynağımda FSP Hydro 650W ve yaklaşık 3 gündür mining (Ravencoin) yapıyorum. OC ayarları da Core clock+168 Memory clock+787 de %60 fan ve 56 derecenin üstüne çıkmıyor. Kazım hızı da ortalama 12 mh/s günlükte ortalama 15 TL civarı kazanç getiriyor. Bu kazanç ekran kartını yormaya değer mi, ekran kartım çok zarar görür mü sizce?
Amacınıza göre değişir. Eğer bilgisayarınızın parasını çıkartmaya çalışıyorsanız Ravencoin pek karlı olmayacaktır ama "Harçlığım çıksın yeter." kafasında iseniz gayet kazançlıdır. (YTD)

Son düzenleme:
Şu an 600 lira civarı getirisi var (13MH veriyor gelende OC ayarları değişir tabii ama bendeki %90 PL +150 Core +1250 Memory iken 13.19 veriyordu) yapılır tabii ama beklentiniz 500 lira civarı olsun.
Yapılmaz. Kendi 1650 Super'imle denedim 1 saatte 32 kuruş kazandım. Ravencoin kazmıştım. Şimdi gördüm, bence kazandığınız paraya değmez, kartı yormaya gerek yok.
Siz yapmayı becerememiş olabilirsiniz.

Geri
Yukarı