1650 Super ve i3-9100F sistemde yüksek CPU kullanımı ve düşük GPU kullanımı

Reatrox

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim %100 sabit kullanılırken ekran kartım %30-%70'lerde kullanılıyor. Ekran kartım 1650 Super işlemcim i3-9100F. Kesinlikle darboğaz değil ama neden böyle? Her şeyi denedim BIOS'u güncelledim ekran kartı driverim güncel ama yine de oluyor detayları veririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosa girip XMP açman gerek.
YouTube'da XMP açmak diye arat bulursun.
Dostum valla aynı gibi ya, lowa alıyorum yine ekran kartı kullanımı düşüyor, ayarları yükseltiyorum yine fps düşüyor. Tam 60fps oynayamıyorum ekran kartımda kökten bir sorun var galiba. Düzeltemezsem boşuna o kadar masraf yapmış olurum.
Biosa girip XMP açman gerek.
YouTube'da XMP açmak diye arat bulursun.
Yardımlarınız için sağ olun ama olmuyor, inat ediyor PC, kırasım geliyor sinirden.

Dostum vallahi aynı gibi ya, lowa alıyorum yine ekran kartı kullanımı düşüyor, ayarları yükseltiyorum yine FPS düşüyor. Tam 60FPS oynayamıyorum ekran kartımda kökten bir sorun var galiba. Düzeltemezsem boşuna o kadar masraf yapmış olurum.

Yardımlarınız için sağ olun ama olmuyor, inat ediyor PC, kırasım geliyor sinirden.

Şimdi şöyle bir durum var dostum işlemcin 4 çekirdekli olduğu için biraz zorlanıyor.
Hangi oyunlarda oynuyorsun söylersen en optimize ayarları buluruz.

Şimdi şöyle bir durum var dostum işlemcin 4 çekirdekli olduğu için biraz zorlanıyor.
Şu anlık RDR2 oynuyorum. Şöyle bir şey var, Low ayarlarda şehirde değilken FPS 80 ve ekran kartı kullanımı 95 üstü oluyor, şehire gittiğim zaman haliyle fps düşüyor ama ekran kartı kullanımı da düşüyor tam tersi olması lazım değil miydi?
Bir de video izliyorum aynı sistem, ekran kartı full 97 üzeri kullanıyor.
Kullanımlar da bu şekilde
Şu anlık RDR2 oynuyorum. Şöyle bir şey var, Low ayarlarda şehirde değilken FPS 80 ve ekran kartı kullanımı 95 üstü oluyor, şehire gittiğim zaman haliyle fps düşüyor ama ekran kartı kullanımı da düşüyor tam tersi olması lazım değil miydi?

Bir de video izliyorum aynı sistem, ekran kartı full 97 üzeri kullanıyor.

Kullanımlar da bu şekilde
İlki şehir dışı, ikincisi şehir içi.

Dosya Ekleri

• 59842D7C-AC8A-4749-8AD9-D70ED372E459.jpeg
    59842D7C-AC8A-4749-8AD9-D70ED372E459.jpeg
    120,6 KB · Görüntüleme: 20
  • 0640D08D-3677-4454-8003-92894AA45A1B.jpeg
    0640D08D-3677-4454-8003-92894AA45A1B.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Şu anlık RDR2 oynuyorum. Şöyle bir şey var, Low ayarlarda şehirde değilken FPS 80 ve ekran kartı kullanımı 95 üstü oluyor, şehire gittiğim zaman haliyle FPS düşüyor ama ekran kartı kullanımı da düşüyor tam tersi olması lazım değil miydi?

Bir de video izliyorum aynı sistem, ekran kartı Full 97 üzeri kullanıyor.

Kullanımlar da bu şekilde.

İlki şehir dışı, ikincisi şehir içi.

Dostum işlemcin 4 çekirdekli olduğu için bir hayli zorlanıyor.
Şimdi yapman gereken şunlar:
Bu videodun medium kısmı ve High kısmındaki ayarları dene.
Ama çimen ve su kalitesi en düşükte MSAA komple kapalı olacak şekilde dene.
İşlemcin zorlandığı için yükü ekran kartına bindirmen gerekiyor.
Sırayla dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum işlemcin 4 çekirdekli olduğu için bir hayli zorlanıyor.
Şimdi yapman gereken şunlar:
Bu videodun medium kısmı ve High kısmındaki ayarları dene.
Ama çimen ve su kalitesi en düşükte MSAA komple kapalı olacak şekilde dene.
İşlemcin zorlandığı için yükü ekran kartına bindirmen gerekiyor.
Sırayla dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gölgeler de Low olsun mu yoksa ekran kartına yük binmesi için medium mu olsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı