1650 Super'den 1660'a geçmek mantıklı mı?

Samet Erkan

Hectopat
Makaleler
1
Elimde 1650 Super var satıp üzerine ekleyip 1660 almak istiyorum. VRAM olarak 6 GB olması ve performansı cazip geliyor. Sizce değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha avantajlı bir karttır tabii ki ama 1660'a gidene kadar 2 kata yakın bir performans alacağın 6600'ü kovalamak daha ideal olur sanki, 8 GB VRAM de cabası. 1650 Super'in üzerine çok az fark koyarak 1660 alacaksan makul diyebilirim.

Yani 5 fps 10 fps için değer mi böyle bir tribe girmeye bilemiyorum şunu desen okeyde 1660dan 3060a ama önerdiğin şey sana level atlatmıcak şey gibi olur yürürken 2 saniye de koşayım demek gibi 2 saniye koştuktan sonra gerçekten koşmuş olur musun yoksa sadece biraz daha mı fazla yürümüş olursun işte cevap aslında baya basit değilmiş iyi forumlar dilerim.

GTX 1660 ile RTX 3050 arasında ne kadar fiyat farkı var emin değilim fakat almaya karar verirseniz RTX bir kart almanızı öneririm.

Düşünsenize siz BMW almak istiyorsunuz biri size gelip "fiyat farkını bilmiyorum ama Ferrari al"diyor.
1660 almak gereksiz olur onun yerine diğer parçalar yükseltilebilir.

Düşünsenize siz BMW almak istiyorsunuz biri size gelip "fiyat farkını bilmiyorum ama Ferrari al"diyor.
1660 almak gereksiz olur onun yerine diğer parçalar yükseltilebilir.
Knk bu da arabanın farını yükseltmek gibi olmaz mı 16gb ram varsa yeterlidir gerisini yükseltmek safi masraf

Geri
Yukarı