Çözüldü 1650 Ti i5 10200 sistem oyunlarda FPS düşüşü yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Etoprak1921

Decapat
Daha fazla  
RAM
8Gb
Ekran kartı
1650 Ti
İşlemci
i5 10. Nesil
Öncelikle herkese merhaba. Bilgisayarıma format attırdım. Formattan sonra drop yemeye başladım oyunlarda. 1650 Ti 8 GB RAM i5 10200 işlemciye sahip laptop sistemim var. Yardımcı olabilecek var mı sorunu bulmam konusunda.

Çözüm
Evet bilgisayarcıda attırdım formatı.
Bilgisayarın içindeki her şeyi kontrol ettiniz değil mi? Ram, Ekran kartı vesaire.
Sanal bellek hakkında bilgim yok nereden kontrol edebilirim acaba?
Önce formatı kendiniz atın sonra olursa tekrar belirtin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Formatı bilgisayarcıda mı attırdınız yoksa kendiniz mi? Bütün bileşenler yerli yerinde mi? Sanal bellek açık mı? Ayarlar aynı mı?
Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

Evet bilgisayarcıda attırdım formatı. Bileşenlerden kastettiğinizi anlayamadım ve sanal bellek hakkında bilgim yok nereden kontrol edebilirim acaba?
Ekran kartı sürücüleri güncel değilse güncelleyiniz.

Ekran kartı güncellemesi gelmiş olabilir.

Ekran kartım güncel son sürüm şu an.

Evet bilgisayarcıda attırdım formatı.
Bilgisayarın içindeki her şeyi kontrol ettiniz değil mi? Ram, Ekran kartı vesaire.
Sanal bellek hakkında bilgim yok nereden kontrol edebilirim acaba?

Çözüm
Önce formatı kendiniz atın sonra olursa tekrar belirtin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben pek bu işlerle haşır neşir değilim doğrusu. Sizce bilgisayarcının attığı format ile ilgili olabilir mi bu sorun?
Bilgisayarın içindeki her şeyi kontrol ettiniz değil mi? RAM, ekran kartı vesaire.

Evet zaten yanımda format atıldı bilgisayara.

Eğer sürücülerin güncelse sorunun sebebi RAM yetersizliği olabilir. Güncel oyunların çoğu için düşük-orta ayarlarda bile 8 GB RAM yetersiz kalabiliyor. Mümkünse RAM arttır değilse oyun oynarken mümkün olduğunda arkada çalışan bir şey kalmasın. Chrome falan kesinlikle açık kalmasın. Bir de laptop un şarja takılı olduğundan ve güç tasarrufu vs falan açık olmadığından emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı