1650 Ti laptopta FPS düşmesi

furkanparva

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce yeni laptop aldım Lenovo marka, özellikleri: Ryzen 5 4600H işlemci, 1650 Ti ekran kartı, 8 GB 3200MHz RAM, 256 GB SSD, 1 TB harddisk. Başta CS:GO'yu yükledim, sorunsuz 250-200 FPS aldım. Sonra PUBG'yi indirdim, minimumda 100 FPS aldım. Sonra diğer 3A oyunları indirdim ve CS:GO, Rocket League gibi oyunlarda bir sorun yaşamadım anca diğer 3A oyunlarda FPS düşmesi oluyor. Mesela PUBG başta düzgündü ama şu an 100 FPS'de bir anda 4-5 saniyeliğine 1 FPS'ye iniyor ve bu sıklıkla oluyor. Sebebi ne? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar 1 hafta önce yeni laptop aldım Lenovo marka, özellikleri: Ryzen 5 4600H işlemci, 1650 Ti ekran kartı, 8 GB 3200MHz RAM, 256 GB SSD, 1 TB harddisk. Başta CS:GO'yu yükledim, sorunsuz 250-200 FPS aldım. Sonra PUBG'yi indirdim, minimumda 100 FPS aldım. Sonra diğer 3A oyunları indirdim ve CS:GO, Rocket League gibi oyunlarda bir sorun yaşamadım anca diğer 3A oyunlarda FPS düşmesi oluyor. Mesela PUBG başta düzgündü ama şu an 100 FPS'de bir anda 4-5 saniyeliğine 1 FPS'ye iniyor ve bu sıklıkla oluyor. Sebebi ne? Şimdiden teşekkürler.
Isı nasıl?

Lenovolar genelde ısınmıyor. Sıcaklıklara da bir bak. Oyun içi RAM kullanımları 8 GB'ya yaklaşıyorsa sıkıntı o olabilir diye düşünüyorum ben de. 8 GB yetmiyor artık.

Lenovo'lar genelde ısınmıyor. Sıcaklıklara da bir bak. Oyun içi RAM kullanımları 8 GB'ya yaklaşıyorsa sıkıntı o olabilir diye düşünüyorum ben de. 8 GB yetmiyor artık.

Bro sıcaklık aşırı iyi BF5'te Max 65 gördüm ama 7GB RAM yiyor sence RAM yükseltmeli miyim yükseltirsem sorun düzelir mi?
csgo valo pubgde sıkıntı yok ama gta 5 bf5te falan ani düşmeler oluyor ısınma yok
ramden kaynaklı sanırsam

Geri
Yukarı