1650 yüksek sıcaklıktan kapanma

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
1650 süper
Anakart
a320 gigabyt
İşlemci
amr ryzen 5 2600
Ekran kartına yük binen oyunlarda,65 dereceyi gördüğünde bilgisayar kapanıyor ekran siyah oluyor. Fanlar son gücünde çalışıyor format atım bakımlarını yaptım hala aynı. İşlemci oyunlarda Max 45 dereceyi görüyor ekran kartıda 65'ten sonra sistemi kapatıyor ama MSI Afterburner programından ekran kartı fan hız ayarını Full yapınca kapanmıyor. Sorun ekran kartında mı, PSU'da mı tam anlayamadım. İnternetten baktığımda ekran kartı için 65 derece gayet iyi bir sıcaklık diyorlar ama 65 olduğunda PC kapanıyor. Kasam biraz küçük yakın zamanda büyük bir kasaya geçmeyi düşünüyorum. Sorunu çözer mi, ya da başka bir öneriniz varsa yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu yenilediniz mi? Ayrıca büyük bir kasaya geçmek mantıklı olabilir soğutma açısından. (Alacağınız kasanın PSU değerine dikkat edin.)

Termal macunu yenilediniz mi? Ayrıca büyük bir kasaya geçmek mantıklı olabilir soğutma açısından. (Alacağınız kasanın PSU değerine dikkat edin.)
alacagim kasada psu yok sadece buyuk bir kasa yermal macun falan bakimlarini yapali 3 4 ay oldu

MSI Afterburner uygulamasından power target kaçta kontrol edebilir misiniz?
hemen bir dakika

100 de

alacagim kasada psu yok sadece buyuk bir kasa yermal macun falan bakimlarini yapali 3 4 ay oldu

hemen bir dakika

100 de

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    178,4 KB · Görüntüleme: 11
Bu ekran kartına OC veya ayarıyla oynadıknız mı? Eğer öyleyse defaulta çekin.
Anlattığınıza göre GPU'da bir sorun var gibi geldi. PSU olduğunu sanmıyorum. Yinede mümkünse test amaçlı bir GPU takıp sistemi test eder misin?
65 derece anormal bir değer değil çünkü sizin ekran kartı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı