Çözüldü 1650S sistem CS:GO Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 12nm.
Gigabyte B450M-S2H.
Adata 8 GB 3000MHz XPG Gammix D30.
Gigabyte 240GB.
Galax GeForce GTX1650 Super EX.
Dark Diamond Pro.
Aerocool 500W VX Plus.

Bu sisteme sahibim. CS'de 250 sabit bile alamazken adamlar 1050 Ti ile 300-400 FPS alıyor. CS'nin işlemci tabanlı olduğunu biliyorum ama işlemcim AF modeli yani 2600 gücünde. 8 GB RAM'den kaynaklı olabileceğini düşünüyorum ama bu kadar etkiliyor mu ki bu RAM? Bence başka bir sorun var. Bu arada her şey en düşükte ve Windows ayarları vs. aklınıza gelebilecek her şey ayarlı.

Başlatma seçeneklerim ise şu şekilde;
-Freq 165 -novid -nojoy -High -tickrate 128 -treads 12 +MAT_DISABLE_FANCY_BLENDING 1 +MAT_SPECULAR 0 -D3D9EX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Edit: 2 gün önce test etmiştim CS:GO'da. Herhangi bir FPS artışı yoktu, aksine düşüş vardı. 13'ünde bi update gelmiş. Bundan önce güvenli mod diye bir ayar gelmişti. O FPS düşürüyormuş. Bu güncellemeyle düzeldi ve az önce oyuna girdiğimde çok büyük olmasa da gözle görülür bir FPS artışı yaşadığımı fark ettim. İlk defa 350-400 FPS'leri gördüm. Tabiki sabit değil ama gördüm en azında :D Sabit olarak 250 falan alıyorum. 300-400 oluyor yerine göre. Artış var. Güncelleme notunu merak eden olursa;
Release Notes for 7/13/2020
2020.07.13 -
cs_blog_tag.png

[Trusted Mode]
– Fixed performance issue caused by third party applications repeatedly attempting to inject into CS:GO.
– Fixed crashes caused by third party applications injecting into CS:GO.
Bence senin kafana yazık, RAM kullanımından dolayı FPS düşük demiyoruz. Dual Channel RAM kullanımı FPS'i arttırır diyoruz. Bu her oyunda geçerli.

CPU-Z'den Memory bölümüne gelip dual channel yazıp yazmadığına bir bakar mısınız?
Edit: Bu arada CS GO'da sabit 300 FPS almak çok zor, mutlaka yer yer 200'leri görürsünüz zaman zaman 300 olur artar azalır yani buna neden bu kadar takıldığınızı anlamadım. Akıcılıkta sorun hissetmiyorsanız takılmayın derim.
Dual channel çalışıyor. Benim taktığım şey böyle güçlü bir sistemde 300 FPS alamamak. Adamlar çok daha kötü sistemlerle alıyor 300 FPS'leri. Normal değil gibi geldi bana. Ayrıca nedense hiç FPS artmadı dual channel yapmama rağmen.
1594740253206.png

Dual channel çalışıyor. Benim taktığım şey böyle güçlü bir sistemde 300 FPS alamamak. Adamlar çok daha kötü sistemlerle alıyor 300 FPS'leri. Normal değil gibi geldi bana. Ayrıca nedense hiç FPS artmadı dual channel yapmama rağmen.
Eki Görüntüle 614874
Hocam özel serverlarda 300 FPS alıyorlar 1050 Tİ ile. Arkadaşımda 1050 Tİ var 140 FPS'i gördüğünde dua ediyor rank maçlarda. Bu kadar takılacak bir şey yok, testlere baktım 201 ile 300 arası FPS sizin sistemde.

Edit: 2 gün önce test etmiştim CS:GO'da. Herhangi bir FPS artışı yoktu, aksine düşüş vardı. 13'ünde bi update gelmiş. Bundan önce güvenli mod diye bir ayar gelmişti. O FPS düşürüyormuş. Bu güncellemeyle düzeldi ve az önce oyuna girdiğimde çok büyük olmasa da gözle görülür bir FPS artışı yaşadığımı fark ettim. İlk defa 350-400 FPS'leri gördüm. Tabiki sabit değil ama gördüm en azında :D Sabit olarak 250 falan alıyorum. 300-400 oluyor yerine göre. Artış var. Güncelleme notunu merak eden olursa;
Release Notes for 7/13/2020
2020.07.13 -
cs_blog_tag.png

[Trusted Mode]
– Fixed performance issue caused by third party applications repeatedly attempting to inject into CS:GO.
– Fixed crashes caused by third party applications injecting into CS:GO.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı