1650S sistem donuyor

Harrowtr

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, yeni bir PC topladım 2-3 hafta önce. Aldığımda direk kurulumu yapmışlardı. Eve getirdim sıkıntı çıkmadı. GTA 5 gibi oyunları hiç kasmadan oynayabiliyorum. Fakat fark ettiğim bir şey Google Chrome tarayıcısında yayın veya video izlerken bilgisayarın kilitlenmesi. Görüntü bir anda donuyor sayfayı yenileyemiyorum fakat ses devam ediyor. Mouse da dönüyor fakat hiçbir uygulama ve oyunu açamıyorum. Windows tuşundan yeniden başlat ya da kapat deyince de çalışmıyor. Kasa düğmesi de çalışmıyor - ya da ben beceremiyorum- mecburen fişi çekiyorum. Takınca düzeliyor işlemci ısısı artıyor. GTA 5 oynarken bile hiç donma yaşamıyorum acaba neden bilgisayarım bu yüzden donuyor?

Sistemim:

16 GB RAM.
GTX 1650 Super Gaming.
AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor (12 cpus), 3.2 GHz.
SSD'm 232 GB 31 GB'ı boş.

Farklı bilgiler isterseniz yazabilirim.

Az önce Kaspersky adlı uygulamadan bilgisayarımı tamamen tarattım virüs falan çıkmadı. İşlemci yetersizliği gibi bir şey olabilir mi? Ayrıca fazladan bilgi vermek gerekirse internet bağlantısı için USB disk var onu kullanıyorum ve 7/24 takılı hiç çıkarmıyorum. Ayrıca bugün sabah açtım bilgisayarı ekranı hareket ettirmedim ekran kapanmış açtığımda tekrar aynısı olmuştu.

Benim de bu PC 6 yıllık falan çöp. Yeni aldım kasa bana bakıyor ben ona. VGA dönüştücü sipariş ettim onu bekliyom. Ama sorun sen de değil gibi Opera kullan gitsin.

Benim de bu PC 6 yıllık falan çöp. Yeni aldım kasa bana bakıyor ben ona. VGA dönüştücü sipariş ettim onu bekliyom. Ama sorun sen de değil gibi Opera kullan gitsin.

Aradan 12 gün geçti tam düzeldi derken hiçbir yok derken FNAF: Pizzeria Simulator oyununu oynarken bir anda dondu en son dediği şey sonsuz döngüye girdi bir baktım tekrar aynısı olmuş...

Aradan 12 gün geçti tam düzeldi derken hiçbir yok derken FNAF: Pizzeria Simulator oyununu oynarken bir anda dondu en son dediği şey sonsuz döngüye girdi bir baktım tekrar aynısı olmuş...

Hocam benim PC'de geleli 1 hafta oldu. Öyle bir sorun yok artık. Ama Opera kullanmayı deneyebilirsin. O sinir bozucu bir olay çünkü.
GTA 5 Ultra'da kaç derece gördün merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı