GTX 1650S PC oyunlarda donuyor

nyxlemios

Femtopat
Daha fazla  
Öncellikle herkese selam arkadaşlar, Recep abi sesimi duy :) son zamanlarla beni yıldıran müzdarip olduğum bir problemi sizlere aktarmak istiyorum. Herhangi bir oyunda veya YouTube izlerken bilgisayarım donup kilitleniyor, lakin arkada arkadaşlarımla konuşma sesleri olsun her şey geliyor hattta konuşabiliyorum onlarla. Sonra hiçbir şey yokmuş gibi kaldığı yerden devam ediyor oyun, hiçbir hata yok. Bir hata verse ona göre bir reaksiyon alacağım ama vermiyor, donup kalıyor. Özellikle Windows olay görüntüleyicisine bakıyorum ama bir hata söz konusu değil. Olayın yazılımsal boyutunu araştırdım, bütün driverlerım zaten güncel siz değerli kardeşlerimin açmış olduğu başlıkları inceleyip okudum. Gerekli her şeyi yaptım ama sorunumu bir türlü halledemedim, HD Tune, antute testi vs inceledim herhangi bir hata yine yok. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Sistem özelliklerim.

GTX 1650S ekran kartı
i3 9100 F Intel işlemci
16 GB curucial blastick RAM
H310 Prime mr 2.0 anakart
480 GB BIOSTAR SSD

Not: Her zamanki gibi bir gün olay görüntüleyici açtım donma olduğu saat ve dakikada uyarı bölümünde DNS Client hatası vardı. Acaba bunula bir alakası olabilir mi? IP 6'yı kapattım ama yine aynı sorunla karşı kaşıyayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğaz yapıyordur diye tahmin ediyor MSI Afterburner'den kontrol et kullanım yüzdelerini.
hocam dediğiniz gibi after burnerda donma esnasında aldığım ss bu şekilde ekran kartı kullanımı yüzde 0 işlemci kullanımı 4 e düşüyor hangi donanımla bu sorunu ilişkilendirilebilir

MSI Afterburner ile değerleri kontrol et hocam.
hocam resmini attım donma esnasında gpu değeri yüzde 0 düşüyor ve böyle donuyor

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Hocam dediğiniz gibi after burnerda donma esnasında aldığım SS bu şekilde ekran kartı kullanımı yüzde 0 işlemci kullanımı 4'e düşüyor hangi donanımla bu sorunu ilişkilendirilebilir.

Hocam resmini attım donma esnasında GPU değeri yüzde 0 düşüyor ve böyle donuyor.

HDD veya SSD ile ilgili sorun olabilir veya RAM'ler ile ilgili sorunda olabilir HDD varsa kablularını söküp giriş kısımlarına biraz üfleyeyin eğer SSD varsa yerinden çıkartıp giris kısmına üfleyin ve RAM'leri çıkartın 2 veya fazla varsa yerlerini değiştirip deneyin, ama bunları yaparken dikkat edin zarar verirseniz az da olsa çalışan bilgisayar hiç çalışmayabilir.

HDD veya SSD ile ilgili sorun olabilir veya RAM'ler ile ilgili sorunda olabilir HDD varsa kablularını söküp giriş kısımlarına biraz üfleyeyin eğer SSD varsa yerinden çıkartıp giris kısmına üfleyin ve RAM'leri çıkartın 2 veya fazla varsa yerlerini değiştirip deneyin, ama bunları yaparken dikkat edin zarar verirseniz az da olsa çalışan bilgisayar hiç çalışmayabilir.
ilgib için sağol denedim ama bir işe yaramadı yine gpu kullanımı yüzde 0 a düşüyor ve donuyor zaman zaman sizce bir bilgisayarcıya versem o sorunu anlayabilir mi

İlgib için sağ ol denedim ama bir işe yaramadı yine GPU kullanımı yüzde 0'a düşüyor ve donuyor zaman zaman sizce bir bilgisayarcıya versem o sorunu anlayabilir mi?

Güvenilir bir bilgisayarcıya ver ama gene de ne olur ne olmaz parçalarının resmini ve video sunu çek parçaları değiştirirse sorun yaşarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı