1650S sistemde Rust düşük FPS veriyor

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Arkadaşım hemen hemen aynı sistemle ve sadece 8 GB RAM ile neredeyse benden yüksek FPS değerlerine ulaşıyordu. Ben 8 GB RAM varken resmen oynayamıyordum bile. Şimdi RAM arttırdım FPS düzeldi biraz ama hala 40'lara 30'lara düştüğü yerler oluyor ve bu fight değil de ormanda bile oluyor.

Sistemim:
Ekran kartı: GTX 1650 Super 4 GB (sürücü güncel.)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: 8 GB (Crucial Ballistix BL8G32C16U4r) (8x2)
SSD: CT240BX500SSD1 240 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R

Rust sunucuya girdiğimde bir süre sonra donup kapanıyor şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram kullanımı da çok fazla. Bence şuan oyun iyi durumda gpu yüzde 98 kullanılıyor ancak sizin bilgisayarınızda çok fazla çerez,uzantı ve gereksiz hizmetler var ve bu pcyi sömürüyor.
Düzeltmek için ne yapmalıyım? Geçen taramada bir virüs bulundu. O silindiğinde bilgisayar baya akıcılaşmıştı. Başka virüsler veya gereksiz hizmetler olabilir.

Düzeltmek için ne yapmalıyım? Geçen taramada bir virüs bulundu. O silindiğinde bilgisayar baya akıcılaşmıştı. Başka virüsler veya gereksiz hizmetler olabilir.
En başta oyun oynarken chrome falan zaten kapatmandan bahsetmiyorum onlar olmalı. Geri kalana da şöyle ufak bir bakabilirsin öncellikle diskin sata ve bana kalırsa dolu, oyun ve arkaplandaki işlemlere hem ram hem ssd yetişemiyor gibi. Önce diskini temizle çerezlerden vs kurtul zaten sağ tık disk temizle diyince oluyor. Birde aynı yerde sistem dosyalarını temizle var onu da yaparsın. Yine bir antivirüs taraması yap sonra antivirüsü kaldır windowsunki yeterli. Birde görev yöneticisinden Başlangıç kısmında çalışan programları devre dışı bırakabilirsin gereksiz olanları. Ve işlemler sekmesindende gereksiz olanları kapatıp veya bilgisayarında durduk yere çalışan şeyleri de kaldırabilirsin.

Grafik ayarlarını en yükseğe çıkararak yükü ekran kartına bindirin. Ciddi bir darboğaz söz konusu.

Ekran kartı kullanımı güzel ancak işlemci kullanımı bana yine fazla geldi. Arka planda çalışan herhangi bir uygulama vesaire var mı?
FPS düşüklüğü kısmına gelirsek ayarları çok kısmadan (yük yine ekran kartına binecek şekilde) ayarları yüksek veya ortaya çekebilirsiniz. Diğer oyunlarda durumlar nasıl?

Hocam bilmiyorum Rust oynadinizmi fakat Rust'ta keyfe keder ekran kartına yük bindiremiyorsunuz yani benim gözlemlediğim kadar böyle ne kadar denersem deneyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı