1650S ve i5 4460 BF 5 darboğaz çözümü

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar birkaç gündür Battlefield 5 darboğaz çözümü arıyordum. YouTube videoları ve forumdaki arkadaşlar sağ olsun deneme yaparak sonunda doğru ayarı buldum, bu şekilde GPU kullanım %90-100 arasında değişiyor. Sistem özelliklerim:
  • INNO3D GTX 1650S GPU
  • i5 4460 CPU
  • 16 GB RAM
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız fotoğrafta bir sorun gözükmüyor.
GPU kullanımının yüksek olması darboğaz yapıyor anlamına gelmez, düşük kullanım bu anlama gelir. Ekran kartı tam performans için %100 kullanılması gerek.

BF5 gibi işlemciyi de yoğun kullanan bir oyun için normal.
İşlemciniz de 1650S için pek yeterli değil.

Attığınız fotoğrafta bir sorun gözükmüyor.
GPU kullanımının yüksek olması darboğaz yapıyor anlamına gelmez, düşük kullanım bu anlama gelir. Ekran kartı tam performans için %100 kullanılması gerek.

BF5 gibi işlemciyi de yoğun kullanan bir oyun için normal.
İşlemciniz de 1650S için pek yeterli değil.

Ben zaten çözüm olarak attım ama moderatör arkadaş sorun varmış gibi göstermiş bir sorun yok.

Oyunun lobi menüsünde %99 GPU kullanımı normal zaten. Asıl oyun içi GPU kullanım değerleri nasıl? Merak ettim doğrusu, işlemciyi somuran bir oyundan bahsediyoruz. i5 4460'ın GTX 1650S ile özellikle 64 kişilik sunucularda darboğaz yapma olasılığı yüksek. i7 7700 + GTX 1070 ikilisi ile bile CPU kullanım değeri olarak bazen %100'e ulaştığını bizzat deneyimledim.

Son düzenleme:
Oyunun lobi menüsünde %99 GPU kullanımı normal zaten. Asıl oyun içi GPU kullanım değerleri nasıl? Merak ettim doğrusu, işlemciyi somuran bir oyundan bahsediyoruz. i5 4460'ın GTX 1650S ile özellikle 64 kişilik sunucularda darboğaz yapma olasılığı yüksek. i7 7700 + GTX 1070 ikilisi ile bile CPU kullanım değeri olarak bazen %100'e ulaştığını bizzat deneyimledim.
Cpu kullanım %100 den düşmüyor maalesef ama GPU kullanımı 90-100 arasına çekebildim görüntüyü ayarları göstermek için yükledim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı