1650S'li sistem stabil çalışmıyor

Hocam çok fark etti. Şu an normal çalısıyor sistemim, PUBG, Warzone'u oynayamıyordum bile, şu an kaymak gibi akıyor oyun. Eğer RAM kaynaklı bir darboğazın varsa kesinlikle 2x8 yapmanı tavsiye ederim.
hocam benim sistem r3 1200 ve 1050 ti, 8gb 2400 mhz ram, a320 anakart.
senin sorunun aynısından oluyor, anakartı b450 yapsam, 2x8gb 3600 mhz ram taksam düzelir diye umuyorum.
fps 50 60 larda gezerken birden 10 fps ye düşüyor ve bu sürekli olunca oyun oynanmaz hale geliyor.
bende sistemimin youtube dan videolarına baktığımda fps çok yüksek olmasada akıcı şekilde oynanıyor.

Hocam benim sistem R3 1200 ve 1050 Ti, 8 GB 2400 MHz RAM, A320 anakart.
Senin sorunun aynısından oluyor, anakartı B450 yapsam, 2x8GB 3600 MHz RAM taksam düzelir diye umuyorum.
FPS 50 60'larda gezerken birden 10 FPS'ye düşüyor ve bu sürekli olunca oyun oynanmaz hale geliyor.
Bende sistemimin YouTube'dan videolarına baktığımda FPS çok yüksek olmasa da akıcı şekilde oynanıyor.

Hocam kesinlikle 2x8 Dual Channel yapmalısınız. Ve hardiskinizi kontrol edin 60'lardan 10 FPS'lere düşmesi normal değil. SSD geçme şansınız varsa SSD geçmelisiniz. Anakartınızı değişirmeniz bir şey değiştirmeyecek RAM MHz tarafında çünkü işlemciniz desteklediği maksimum 2667 MHz. Tabi bilen daha iyi bilen biri yorum yaparsa yazdıklarım hakkında çok daha iyi olur, yanlış bilgi vermek istemem. HDD'nizde problem yoksa %90 sizi tatmin edecektir.

Hocam kesinlikle 2x8 Dual Channel yapmalısınız. Ve hardiskinizi kontrol edin 60'lardan 10 FPS'lere düşmesi normal değil. SSD geçme şansınız varsa SSD geçmelisiniz. Anakartınızı değişirmeniz bir şey değiştirmeyecek RAM MHz tarafında çünkü işlemciniz desteklediği maksimum 2667 MHz. Tabi bilen daha iyi bilen biri yorum yaparsa yazdıklarım hakkında çok daha iyi olur, yanlış bilgi vermek istemem. HDD'nizde problem yoksa %90 sizi tatmin edecektir.
zaten ssd kullanıyorum, anakartı değiştirmemin sebebi şuan kullandığım anakart biraz kötü 2400 mhz ram destekliyor en fazla, işlemcinin max 2667 mhz desteklediğine emin misiniz? Youtubede daha yüksek frekansda çalıştıran videolar gördüm.
bende o yüzden b450 anakart alıp 2x8gb 3600 mhz ram takmayı düşünüyorum
hem de işlemcime oc yapma ihtimalim olur

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı