Ryzen 5 3600 sistem stabil çalışmıyor

Glox

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Sistemim çok saçma davranmaya başladı.
Sistem özelliklerim:
  • GPU: Gigabyte 2060S.
  • CPU: Ryzen 5 3600.
  • Anakart: ASUS TUF B450M PLUS.
  • SSD: XPG 512 GB RGB SSD.
  • HDD: Seagate 1TB 7200RPM HDD.
  • RAM: G.Skill Ripjaws V (2x8) 3200MHz.
  • Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta RGB ve beraberinde gelen Corsair PSU.
Sistemim yaklaşık olarak 5-6 aylık bir sistem ve saçma sapan donmalar oluyor ana ekranda, oyunlarda FPS düşmesi yiyordum ama bu sorunu çözdüm.
Masaüstünde cihazım gereksiz bir biçimde takılıyor.
Alt + Tab atarken 2-3 saniye siyah ekran geliyor.
İnternetim kötü olduğu için nadiren giderdi ama artık sık sık gitmeye başladı sadece benim bilgisayarımda gidiyor ve internet gidince sistemim masaüstünde bile olsa donmaya başlıyor bazen gri bir ekran çıkıyor sistemimi yeniden başlatmam gerekiyor.

1609139627746.png

Eskiden sistemim yüksek performansta çalışıyordu ve artık bu modda çalışıyor ve değiştiremiyorum hiçbir şekilde uygula tuşuna basamıyorum.
Lütfen yardım edin saçma sapan yazmış olabilirim lütfen kusuruma bakmayın biraz heyecan yaptım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Windows'u kurarken ISO'yu nereden aldınız?
  • Windows etkin mi, etkinse nasıl etkinleştirildi?
  • Sürücüler nereden kuruldu?

Alt+Tab atarken siyah ekran bir sorun değil. Mesela R6 oyununda 144Hz ayarladınız ama sizin sisteminiz 60Hz'de kalmışsa siyah ekran mecbur gelir çünkü monitörün ayarı değişiyor.

• Windows'u kurarken ISO'yu nereden aldınız?
  • Windows etkin mi, etkinse nasıl etkinleştirildi?
  • Sürücüler nereden kuruldu?

Arkadaşın sorunu yeni BIOS sürümüne geçiş yaptıktan sonra oldu. Anakartı ASUS TUF Gaming B450M PLUS.
En son olan New CPU desteği gelen sürüme Update yaptı. Ben önceki DRAM stabiltynin arttığı sürüme yapmasını söylemiştim.

En son olan New CPU desteği gelen sürüme Update yaptı. Ben önceki DRAM stabiltynin arttığı sürüme yapmasını söylemiştim.
Güncelleme sırasında sıkıntı olmuş olabilir. Son sürümü tekrar kurmayı deneyip olmazsa sürüm düşürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı