1660 Super OC mu 1660 Ti mı?

Spartacus 58

Decapat
1660 Ti çok pahalı duruyor onun yerine daha iyi bir soğutuculu 1660 Super alıp OC yapsam daha mı mantıklı olur? Aklımda olan Gigabyte 1660 Super Gaming soğutuculu 3 fan OC kaldırabilir herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Gigabyte 1660 Super Gaming OC 2 fanlı modelini aldım 1 hafta önce 1750 TL'ye. Çekirdek hızını 150, bellek hızını 950 MHZ arttırmış olarak kullanıyorum. 72 derece sınırında şuanda. Fanlar otomatik ayarda. Tabi bu değer kasa içi hava akışıyla doğrudan alakalı.

Ben Gigabyte 1660 Super Gaming OC 2 fanlı modelini aldım 1 hafta önce 1750 TL'ye. Çekirdek hızını 150, bellek hızını 950 MHZ arttırmış olarak kullanıyorum. 72 derece sınırında şuanda. Fanlar otomatik ayarda. Tabi bu değer kasa içi hava akışıyla doğrudan alakalı.
3 fanlı modeli almayı düşünüyorum sanırım daha iyi bir perofrmans alırım o zaman 150 çekirdek 1000 bellek hızı aşırtıcam

Ben kartın sınırlarına geldiğim için bırakmış değilim. Direk bu değerleri denedim ve herhangi bir çökme vs ile karşılaşmadım. Yüksek ihtimalle biraz daha aşırtma yapabilirim ama şuan yeterli olduğu için böyle bir düşüncem yok. 3 fanlı modeli almanız soğutma açısında daha iyi olur tabiki ama aradaki fiyat farkı 200 TL civarına gelirse bence 3 fanlı modeli tervih etmenin pek bir artısı kalmaz.

Ben kartın sınırlarına geldiğim için bırakmış değilim. Direk bu değerleri denedim ve herhangi bir çökme vs ile karşılaşmadım. Yüksek ihtimalle biraz daha aşırtma yapabilirim ama şuan yeterli olduğu için böyle bir düşüncem yok. 3 fanlı modeli almanız soğutma açısında daha iyi olur tabiki ama aradaki fiyat farkı 200 TL civarına gelirse bence 3 fanlı modeli tervih etmenin pek bir artısı kalmaz.
yani siz de dediğiginiz doğru değeler sadece 50 bellek hızı az fazla yapsanda sorun olmazmış sanırım öyle yapacagım

S

O zaman 2080 Ti alsın arkadaş sonuçta onun çekirdeği daha iyi değil mi? Parasını da siz veriyorsunuz sanırım.

Adam aynı fiyattan bahsediyor 1660S le 1660 Ti aynı paraya bulmuş
Aralarında %22 fiyat farkı var ama FPS farkı %22 fiyat fakrını hak etmiyor. Bu fiyatlarda fiyat/performans önemli.
1660s çok iyi bir kart değil bana göre onun yerine 1070 tercih edilmeli

Geri
Yukarı