1660 Super ve R3 3200G darboğaz yapar mı?

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
1660 Super, R3 3200G darboğaz yapar mı? Darboğazı engellememin bir yolu var mı?
Cyberpunk 2077'nin sistem gereksinimlerinde 1660S ve 3200G yazıyor, Cyberpunk'ta darboğaz olur mu?
Overclock darboğaz oranını azaltır mı?
CPU %100 kullanılacağı için yayın yaparken sorun yaşar mıyım?

1660 Super, R3 3200G darboğaz yapar mı? Darboğazı engellememin bir yolu var mı?
Cyberpunk 2077'nin sistem gereksinimlerinde 1660S ve 3200G yazıyor, Cyberpunk'ta darboğaz olur mu?
Overclock darboğaz oranını azaltır mı?
CPU %100 kullanılacağı için yayın yaparken sorun yaşar mıyım?
Evet ciddi miktarda darboğaz olur. Ek olarak işlemci daha ekran kartını bile bekleyemezken üstüne bir de yayın açmak hiç mantıklı olmaz.

Darboğaz yapar. Yayın yapamazsın evet 4-4 bir işlemci olcagı için çok zorlanıcak. Darboğazın biraz önüne geçmek için ilk olarak oyunlarda ayarlarını olabildiğince yüksekde tut ve işlemcini overclock yap ama stok soğutucu ile yapma.
Dostum bütçen ne kadar? Ryzen 3 yerine 5 serisinden bir işlemci almanı tavsiye ederim. Aradaki fiyat farkını son kuruşuna kadar hakediyor emin olabilirsin.
Giriş seviyesinde Ryzen almanın mantığı yok.
Ryzen 5 3600 2000tl hakediyor mu ? 1400TL ye i5 10400f varken şu Ryzen işlemci önermeyin artık.

Sistem bende, yani ekran kartını değiştiremiyorum veyahut işlemciyi değiştiremiyorum. Ekran kartı gücünü azaltmanın yolu varmıdır?

Sistem bende, yani ekran kartını değiştiremiyorum veyahut işlemciyi değiştiremiyorum. Ekran kartı gücünü azaltmanın yolu varmıdır?
Çok yanlış gelmişsin dostum, almadan önce sormalıydın. Hediye geldiyse böyle bir sistem öp başına koy bizim doğum günümüz dahi kutlanmıyor.

Geri
Yukarı