1660 Super ve R3 3200G darboğaz yapar mı?

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
1660 Super, R3 3200G darboğaz yapar mı? Darboğazı engellememin bir yolu var mı?
Cyberpunk 2077'nin sistem gereksinimlerinde 1660S ve 3200G yazıyor, Cyberpunk'ta darboğaz olur mu?
Overclock darboğaz oranını azaltır mı?
CPU %100 kullanılacağı için yayın yaparken sorun yaşar mıyım?

Çok yanlış gelmişsin dostum, almadan önce sormalıydın. Hediye geldiyse böyle bir sistem öp başına koy bizim doğum günümüz dahi kutlanmıyor.
Kendim aldım ve 3 ay boyunca falan apu grafiğini kullandım. Yani bilinçsizce almadım.
Ekran kartının gücünü düşürebilir miyim? İşlemciyi %80 civarına indirebilmek için? FPS Sınırı düzeltirmi?

Kendim aldım ve 3 ay boyunca falan apu grafiğini kullandım. Yani bilinçsizce almadım.
Darboğaz ne videolarda anlatıldığı gibi ne de forumda konuşulduğu gibi öcü bir mutant değildir. Ekran kartından alabileceğin maksimum performansı alamazsın, işlemcin de normalden bir tık fazla yorulur. Farz-ı misal 3 senede eskiyecekken 2,5 sene dayanır. AMD soket konusunda verdiği sözü tutuyor. Para biriktirmeye ufak ufak başla, seneye daha iyi bir işlemciye geçersin. Benim tavsiyem hazır almışken Ryzen 7 serisi.

Darboğaz ne videolarda anlatıldığı gibi ne de forumda konuşulduğu gibi öcü bir mutant değildir. Ekran kartından alabileceğin maksimum performansı alamazsın, işlemcin de normalden bir tık fazla yorulur. Farz-ı misal 3 senede eskiyecekken 2,5 sene dayanır. AMD soket konusunda verdiği sözü tutuyor. Para biriktirmeye ufak ufak başla, seneye daha iyi bir işlemciye geçersin. Benim tavsiyem hazır almışken Ryzen 7 serisi.
Canlı yayın açacağım için işlemcinin %20 civarı gerekiyor bana. FPS Sınırı koysam veya V-Sync açsam düzelirmi sizce?

Canlı yayın açacağım için işlemcinin %20 civarı gerekiyor bana. FPS Sınırı koysam veya V-Sync açsam düzelirmi sizce?
Gerek paramın yettiği internetin vasatlığı gerekse PC fiyatlarının ateş pahası olması dolayısı ile yayın yapmak hakkında pek bir fikrim yok hocam. Ama sapıklık yapıp 4K yayın açmayı denemeyeceksinizdir herhalde. 720P kalite ile başlayın yayın açmaya. PC'nin verdiği sonuçlara göre ayar çekersiniz.

Geri
Yukarı