1660 Super'i satıp 3050 almak mantıklı mı?

Başlıkta da belirttiğim gibi almak mantıklı olur mu?

Hocam normal olarak GTX 1660 Super ve RTX 3050'nin performansı neredeyse aynıdır. Ancak RTX 3050'de DLSS olduğu için işler değişiyor ama size tavsiyem RTX 3050'yi RTX olduğu için değil de DLSS olduğu için tercih etmelisiniz. Ben olsam öyle yapardım. Ancak kesinlikle başka karta geçilecek ise tavsiyem RX 6600 XT olurdu.

Bende sizin gibi düşünüyorum. RTX o kart için yetersiz ama DLSS iş görür. Dedikleri gibi 1660S serisinden ucuz gelirse zaten bayağı satar.

1660S'ler mining performansı olduğu için 9-10k civarına satılıyor. 3050'ler ise engellemeler ile neredeyse 3 kat az kazım yapabiliyor. Bu yüzden daha ucuza satılmasını bekliyorum. 10k civarına satılırsa zaten çöp bir kart olur benim için. Çıkış fiyatı da sanırım 250$ olması lazımdı. Bu fiyata tabi gelmeyecek ama 9-10k gibi birşeye çıkacağını zannetmiyorum daha ucuza gelir.
Hocam ayrıca 1660S 9K fazla fiyat değil mi? 7k diye biliyorum?

Benim konuyu açarken ki düşüncem eldeki kartı satıp daha performanslı ve satacağım miktardan bir tık aşağısına yeni kartı almaktı onu belirtmedim tabii. 6600XT alacak para ne gezer bizde :D sadece eldekini satıp 3050 almak mantıklı mı diye sormuştum + AMD kartlarından ağzım yandı benim driver hataları vs çok cebelleştim daha bulaşmam NVIDIA'dan devam :D

Benim konuyu açarken ki düşüncem eldeki kartı satıp daha performanslı ve satacağım miktardan bir tık aşağısına yeni kartı almaktı onu belirtmedim tabii. 6600XT alacak para ne gezer bizde :D sadece eldekini satıp 3050 almak mantıklı mı diye sormuştum.

Amazon Jp'de 8000'e falan bulunabiliyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı