1660 Ti 6 GB vs RTX 3050 4 GB

Bütçe
12000

ZignecHilas0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir cihaz alacağım çoğunlukta Photoshop Illustrator kullanıyorum ama ekran kartı konusunda 1660 Ti 6 GB vs RTX 3050 4 GB arasında kaldım. Nedeni ile birlikte önerinizi söyler misiniz? ikinci el cihaz bakıyorum

Merhaba arkadaşlar, yeni bir cihaz alacağım çoğunlukta Photoshop Illustrator kullanıyorum ama ekran kartı konusunda 1660 Ti 6 GB vs RTX 3050 4 GB arasında kaldım. Nedeni ile birlikte önerinizi söyler misiniz? İkinci el cihaz bakıyorum

Photoshop falan yapacaksan ekran kartının fazla da bir önemi yok aslında ama video editleme falan yapacaksan sanırım onlarda ekran kartının VRAM'i önemliydi. Bu yüzden 1660 Ti ekran kartını tercih edebilirsin.

6 GB VRAM ile GTX 1660 Ti avantajlı olsa da RTX 3050'nin sunduğu donanımsal teknolojiler yazılım tarafında bu programlara optimize edildiği zaman performans konusunda daha verimli olabilir. RTX 3050'nin desteklemesi hakkında bir bilgi sahibi değilim ancak RTX kartların NVIDIA canvas ile sunduklarına bakmanız size daha iyi fikir verebilir aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı