1660 Ti Ani FPS Düşüşleri ve Genel Kötü FPS Performansı

Ryzen 5 1600 bile 1660 Ti gibi bir kartı ucu ucuna beslerken 2. Nesil 4 çekirdek intel bir işlemcinin darboğaz yapmayacağını düşünmüyorum açıkçası.
Ryzen 1600 vs i7 2700K
Tek çekirdek performansı 1600'den daha iyi. Çoklu çekirdekte geride kalıyor ama OC yapılırsa ki 2. nesil K işlemcilerde OC potansiyeli yüksek çoklu çekirdekte de oldukça artış sağlanır. Tek çekirdekte daha iyi olduğu için oyun konusunda çözüm olur diye düşünüyorum. Tabii şu an 2. elde bulunursa.

Islemcini 2600k ya da 3770 ile degistirmene gerek yok. 1- 2 FPS disinda artis goremezsin. 3770'in de k olanini alman lazim ki fiyatlari cok yuksek. Ayni islemciyi rx 570 ile kullaniyorum. 4.5 Ghz'e OC olarak. Darbogaz olmuyor OC ile. Sen standart 3.3 Ghz ile kullaniyor olmalisin. Anakartin nedir? Destekliyorsa OC yapmalisin. Diger secenekler hem yararsiz olacak hem de asiri maliyetli.

İşlemci alacaksam günü kurtarmaktansa önümüzdeki 5 yıl çıkacak oyunlara yetecek güçte olmasını isterim açıkcası. 2700k veya i7-3770 bunun için yeterli midir?
i5-2500k'yı overclock yapmam işlemcinin ömrünü kısaltmaz mı? Bir de ısınmaması için soğutucu almam gerekecek galiba OC yaparsam.
Anakart: MSI Z68A-GD65
Subnautica oyununu benim eski Amd HD6850 ekran kartında ve 1660ti'da denedim. Sorun işlemci darboğazı değil. 1660ti'da fps aniden düşüp duruyor 50'den 25-30'a ve herşeyi dona dona oynuyorum. Ama 6850'de normal ortalama 40 fps alıyorum ve ani düşmeler falan yok, yani sorun 1660ti'da. Bunu nasıl çözerim hiç bilmiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı