1660 Ti düşük FPS veriyor

00Teoman00

Hectopat
Ben yeni bir ekran kartı aldım fakat eski ekran kartım olan RX 460 ile aynı FPS'yi veriyor CS:GO'da, diğer oyunlarda da internetteki testlerden daha az FPS veriyor hatta oyun içinde 140 FPS'leri gördü, genel olarak da 250'lerde dolaşıyor. Ayarları kısıp yükseltmeyi denedim fakat hep aynı FPS'yi veriyor. Acaba RAM mi az mı geliyor? Ekran kartına bu kadar para verdim ve FPS farkı görememek gerçekten can sıkıyor.

Sistem özelliklerim:
MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X.
Ryzen 5 2600.
8 GB DDR4 RAM.
Gigabyte B450M S2H.
1 TB Seagate HDD.
Cooler Master MWE White 550W 80+

Ekran kartı sıfır değil mi?

AMD'nin sürücülerini kaldırıp Nvidia sürücülerini dikkatli ve temiz bir şekilde kurdunuz mu?

Afterburner + RTSS kurup oyundayken işlemci ve ekran kartının kullanım yüzdeleri ve sıcaklıklarına bakar mısınız?

Ayrıca RAM etkisi de var Ma'at'ın dediği gibi. Ama aynı FPS'i alıyorum diyorsunuz. İlginç.

CS:GO zaten işlemci odaklı bir oyun. 8 GB RAM tek kanal mı? Öyle ise aynısından bir tane daha alıp çift kanal olarak kullanırsanız gözle görülür derecede performans artışı olur.

Evet tek kanal.
Arkadaşımda da Ryzen 5 2600 var ekran kartı da RX 590 fakat 16 GB RAM'e sahip o benden çok daha fazla FPS alıyor. 8 GB RAM daha alsam sistemde gözle görülür bir fark olur sanırım.

Ekran kartı sıfır değil mi?

AMD'nin sürücülerini kaldırıp NVIDIA sürücülerini dikkatli ve temiz bir şekilde kurdunuz mu?

Afterburner + rtss kurup oyundayken işlemci ve ekran kartının kullanım yüzdeleri ve sıcaklıklarına bakar mısınız?

Ayrıca RAM etkisi de var ma'at'ın dediği gibi. Ama aynı FPS'i alıyorum diyorsunuz. İlginç.

Evet ekran kart sıfır. DDU ile kaldırdım güvenli modda. Kullanım yüzdelerine bakacağım.

8 GB RAM daha alıp konuyu güncelleyeceğim, herkese teşekkür ederim.

Evet ekran kart sıfır. DDU ile kaldırdım güvenli modda. Kullanım yüzdelerine bakacağım.

8 GB RAM daha alıp konuyu güncelleyeceğim, herkese teşekkür ederim.

Şu rehberi deneyebilirsiniz beklerken:

Ben yeni bir ekran kartı aldım fakat eski ekran kartım olan RX 460 ile aynı FPS'yi veriyor CS:GO'da, diğer oyunlarda da internetteki testlerden daha az FPS veriyor hatta oyun içinde 140 FPS'leri gördü, genel olarak da 250'lerde dolaşıyor. Ayarları kısıp yükseltmeyi denedim fakat hep aynı FPS'yi veriyor. Acaba RAM mi az mı geliyor? Ekran kartına bu kadar para verdim ve FPS farkı görememek gerçekten can sıkıyor.

Sistem özelliklerim:
MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X.
Ryzen 5 2600.
8 GB DDR4 RAM.
Gigabyte B450M S2H.
1 TB Seagate HDD.
Cooler Master MWE White 550W 80+

Sürücüleri kurdunuz mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı