1660 Ti Gaming X için 78 derece normal mi?

55superx

Megapat
Makaleler
2
Kart otomatik fan hızında yükte 78-79 derece oluyor. Fan hızını sabit %100 yapınca ise 74 dereceye kadar düşüyor. Bir konuda yazdım ama normal değil dediler. Herhalde bu kart 65-70 derecede çalışmalıymış. Konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Kasam Cooler Master K500L modeli ve hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum.

Sıcaklıklarda kapağı açınca genel olarak 1-2 derece düşüş olabiliyor ama ben pek bir fark göremedim.

Kart kaç yıllık?

İlk aldığınızda ısılar nasıldı? Termal macunun biteceğini sanmıyorum.

MSI Afterburner indirip CTRL+F basıp resim atma şansınız var mı? Belki otomatik voltaj fazladır.

Bunlar şu anda piyasadaki en iyi termal macunlar arasında.

1660 Super değil 1660 TI.
Kasanın boş fan yerlerine fan takmak da bir seçenek.
140 mm olması daha iyi olur.
1.5 sene garantili kartın içini açıp garantisini bozmak istemiyorum.

Kart kaç yıllık?

İlk aldığınızda ısılar nasıldı? Termal macunun biteceğini sanmıyorum.

MSI Afterburner indirip CTRL+F basıp resim atma şansınız var mı? Belki otomatik voltaj fazladır.
Kart 1.5 senelik. Dediğiniz yerde en yüksek frekans için voltaj 1.025 ile 1.250mV arasında gözüküyor.

Bana göre asıl işlemci sıcaklığım çok fazla ama forum normal dediği için ona bir şey demiyorum.

Kart 1.5 senelik. Dediğiniz yerde en yüksek frekans için voltaj 1.025 ile 1.250mV arasında gözüküyor.

Çok yüksek değil.

900 mV'ye denk gelen kutucuğu bulup, tıklayıp, aynı anda alt tuşuna basarak o kutucuk 1900 MHz olana kadar yukarı çekin, sonra 900 mV yazan yere gelip L basın, fotoğraf atın.

Bu işlem UV olarak geçer, ama bir UV böyle olmaz tabii.

Sadece deneme amaçlı bu değerleri girip, oyuna girip sıcaklıklara bakın.

Çok yüksek değil.

900 mV'ye denk gelen kutucuğu bulup, tıklayıp, aynı anda alt tuşuna basarak o kutucuk 1900 MHz olana kadar yukarı çekin, sonra 900 mV yazan yere gelip L basın, fotoğraf atın.

Bu işlem UV olarak geçer, ama bir UV böyle olmaz tabii.

Sadece deneme amaçlı bu değerleri girip, oyuna girip sıcaklıklara bakın.
Ekran kartlarında UV zararlı olabiliyor deniyordu. Karta yanlışlıkla zarar vermek istemiyorum.

Gaming X serileri genelde 60 dereceye bile ulaşmıyor. Maksimum 65-70 dereceye ulaşıyorlar. Bendeki Ventus modeli bile %100 yükte 68-69 derecede. Biraz yüksek geldi Gaming X modeli için. Ventus olsa normal derdim.

Geri
Yukarı