"Hiçbir şey yapmamak" durumu nasıl çözülür?

Hocam arkadaşım beni trollemek için yurt dışına giden (Erasmus) sevdiğim kıza yazdı. Kızdan cevap bile alamadım beni sevmiyor zaten biliyordum o yüzden söylemiyordum. Engelledi beni ama kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Yazmıştım, şu an göremiyorum son durumlarımı yazdığım mesajları neden bilmiyorum ama mesela güncellediğim mesajlarda kendimi çok kötü hissettiğimi falan yazmıştım bayağı ağırlaştığını yazmıştım o semptomların hiçbiri yok şu an. Sürekli açlık krizleri geliyordu muhtemelen stresten kendimi yemek yemeye veriyordum hiçbiri yok mesela. Sürekli onu düşünme durumu %100 ise mesela %70-%60 civarlarına düştü. Artık umursamıyorum diyemem ama kendimi o kadar da dibe batmış gibi hissetmiyorum. Artık zevk alabilmeye başladım. Umarım böyle devam eder. Hocam siz antidepresan falan kullanmak istemiyorum demiştiniz, kesinlikle kullanılmaz. İnsomin adlı bir trisiklik antidepresan vardı bende kullanayım dedim ondan sonra daha da kötü oldum. Şu an gayet iyiyim, gün içindeki sürekli aşırı yorgun hissetme durumu düzeldi. Tek yapmam gerekenin ona söylemek ve kabullenmek olduğunu bilseydim çoktan söylerdim. Benim durumum şu an böyle peki sizin durumunuz nasıl hocam?

Sizin adınıza çok sevindim. Zaten bu durumların tek ilacı zaman oluyor ya. Kafanızı dağıtmaya çalışın spor yapın gidin boş boş manzarayı seyreden illaki bir gün kendinize geleceksiniz.

Sizin adınıza çok sevindim. Zaten bu durumların tek ilacı zaman oluyor ya. Kafanızı dağıtmaya çalışın spor yapın gidin boş boş manzarayı seyreden illaki bir gün kendinize geleceksiniz.
Sağ olun hocam. Psikolojik sıkıntılar, fiziki hastalıklardan daha çok yıpratıyor insanı. Umarım bu tarz sorunlar yaşayanlar sıkıntılarından çabucak kurtulurlar yaşamayanlarda hiç böyle durumlara düşmez.

Hocam arkadaşım beni trollemek için yurt dışına giden (erasmus) sevdiğim kıza yazdı. Kızdan cevap bile alamadım beni sevmiyor zaten biliyordum o yüzden söylemiyordum. Engelledi beni ama kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Yazmıştım, şu an göremiyorum son durumlarımı yazdığım mesajları neden bilmiyorum ama mesela güncellediğim mesajlarda kendimi çok kötü hissettiğimi falan yazmıştım bayağı ağırlaştığını yazmıştım o semptomların hiçbiri yok şu an. Sürekli açlık krizleri geliyordu muhtemelen stresten kendimi yemek yemeye veriyordum hiçbiri yok mesela. Sürekli onu düşünme durumu %100 ise mesela %70-%60 civarlarına düştü. Artık umursamıyorum diyemem ama kendimi o kadarda dibe batmış gibi hissetmiyorum. Artık zevk alabilmeye başladım. Umarım böyle devam eder. Hocam siz antidepresan falan kullanmak istemiyorum demiştiniz, kesinlikle kullanılmaz. İnsomin adlı bir trisiklik antidepresan vardı bende kullanayım dedim ondan sonra dahada kötü oldum. Şu an gayet iyiyim, gün içindeki sürekli aşırı yorgun hissetme durumu düzeldi. Tek yapmam gerekenin ona söylemek ve kabullenmek olduğunu bilseydim çoktan söylerdim. Benim durumum şu an böyle peki sizin durumunuz nasıl hocam?
Ben de sizin adınıza sevindim. Ben sanırım hiç istemeyeceğim bir durumun içerisine giriyorum. Konuştuğum biri var iyi arkadaşız ama zaman geçtikçe sanki ondan hoşlanmaya başlıyorum. Ama bunu istemiyorum. Sürekli kafamı meşgul edecek çünkü. Açıkçası bu durumun içerisinden ben de hemen çıkmak istiyorum.

Ben de sizin adınıza sevindim. Ben sanırım hiç istemeyeceğim bir durumun içerisine giriyorum. Konuştuğum biri var iyi arkadaşız ama zaman geçtikçe sanki ondan hoşlanmaya başlıyorum. Ama bunu istemiyorum. Sürekli kafamı meşgul edecek çünkü. Açıkçası bu durumun içerisinden ben de hemen çıkmak istiyorum.
Zor seçim biliyorum ama önce arkadaşını iyi tanı kimlerle geziyor ne seviyor. Onun sevdiği şeylere odaklan sende. Mesela kedi seviyorsa yanında sende kedi sev. İlgisini çek yani.

Bence
Çoook doğru demiş tek ilaç zaman. 👍🙂 Umarım kendini gittikçe daha iyi hissedersin her şey yoluna giricektir.

Yahu işte ilk adımı o attı dostum :)
Şimdi sıra sende!
Hocam maalesef öyle kolay değil. Onu samimi olduğumuz için söyledi.

Yahu işte ilk adımı o attı dostum :)
Şimdi sıra sende!
Şu an kendimi kötü hissediyorum. Arkadaşlığımız gerçekten çok iyi ama bir gün anlarsa ya da ben söylersem benden nefret edebilir. "Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin? Biz arkadaşız sadece sen de diğerleri gibisin" gibi bir tepki alabilirim

Hocam maalesef öyle kolay değil. Onu samimi olduğumuz için söyledi.

Şu an kendimi kötü hissediyorum. Arkadaşlığımız gerçekten çok iyi ama bir gün anlarsa ya da ben söylersem benden nefret edebilir. "Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin? Biz arkadaşız sadece sen de diğerleri gibisin" gibi bir tepki alabilirim
Yani dediğim gibi iyi tanı ve ilgisini çek.

Yeni konular

Geri
Yukarı