1660 Ti i5 10300 Sistem CS:GO'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Pointless_

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1660ti
Anakart
506LU -HN
İşlemci
i5 10300
Bu konuda birçok yazı var ama hiçbiri benim için çözüm sağlamadı. Darboğaz yaşamıyorum işlemci %40'larda GPU % 60'larda. CS'de beklediğimden düşük FPS alıyorum ve arada bir takılma denecek kadar FPS düşüşü yaşıyorum. Oyunu akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Denediklerim.
- Driverları güncellemek.
- BIOS'u güncellemek.
- NVIDIA ayarlarını değiştirmek.
- V-Sync açık kapalı denemek.
- CS:GO grafik ayarları ile oynamak.
Diğer oyunlar çok akıcı iken CS de böyle bir sorun var oyunu yeni yükledim.
Sistemim 1660 Ti i5 10300 16 GB RAM ASUS TUF laptop.

Bu konuda birçok yazı var ama hiçbiri benim için çözüm sağlamadı. Darboğaz yaşamıyorum işlemci %40'larda GPU % 60'larda. CS'de beklediğimden düşük FPS alıyorum ve arada bir takılma denecek kadar FPS düşüşü yaşıyorum. Oyunu akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Denediklerim.
- Driverları güncellemek.
- BIOS'u güncellemek.
- NVIDIA ayarlarını değiştirmek.
- V-Sync açık kapalı denemek.
- CS:GO grafik ayarları ile oynamak.
Diğer oyunlar çok akıcı iken CS de böyle bir sorun var oyunu yeni yükledim.
Sistemim 1660 Ti i5 10300 16 GB RAM ASUS TUF laptop.

Hocam bende laptop kullanıcısıyım bazen powersaving modda kalınca FPS'ler doğal olarak düşebiliyor ya da laptopu şarjda kullanıyorsanız da böyle oluyor bir de belki tam ekran da değil de tam ekran pencereli de oynuyorsunuzdur o da FPS düşürür.
RAM tek kanal muhtemelen. Harici bir monitöre bağlama imkanınız varsa bağlayıp deneyin.

Ne alakası var hocam ben bir şey anlamadım.

Oyun ayarlarını ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Ne alakası var hocam ben bir şey anlamadım.

ASUS TUF laptoplarda MUX(Intel ekran kartı ile harici ekran kartının birbirlerinden ayrı çalışabilmesini sağlayan bir bileşen) genelde bulunmuyor. Dolayısıyla Intel ekran kartı üstünden ekrana yansıtılıyor. Her ne kadar oyunu işleyen harici ekran kartı olsa da Intel ekran kartı üstünden yansıtıldığı için performans düşüyor.

ASUS TUF laptoplarda MUX(Intel ekran kartı ile harici ekran kartının birbirlerinden ayrı çalışabilmesini sağlayan bir bileşen) genelde bulunmuyor. Dolayısıyla Intel ekran kartı üstünden ekrana yansıtılıyor. Her ne kadar oyunu işleyen harici ekran kartı olsa da Intel ekran kartı üstünden yansıtıldığı için performans düşüyor.

HM onu bilmiyordum hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
@Pointless_ Intel ekran kartını devre dışı bırakıp deneyebilirsin.

HM onu bilmiyordum hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
@Pointless_ Intel ekran kartını devre dışı bırakıp deneyebilirsin.

Bahsettiğim bileşen olmadan Intel ekran kartını aygıt yöneticisi üstünden kapatması bir şey değiştirmez. BIOS'tan kapatırsa görüntü alamaz. Bu sebepten yalnızca harici ekran kartını kullanmak için monitör bağlaması gerekiyor.

CS:GO ayarlarıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Zaten her türlü kombinasyonu denedim. RAM'lerim 2X8.
Oyun oynarken şarja takıp high performans'a alıyorum. ASUS CRATE ve Güç menüsünden farklı ayarları da denedim sonuç aynıydı.
Harici bir monitörüm yok. Ama bahsettiğiniz (MUX) teknolojisi neden diğer oyunlarda olmuyor onu alayamıyorum. Forza Horizon 4 Ultra ayarlarda 100 - 120 FPS hiç düşmeden oynayabilirken neden CS de FPS drop yiyeyim.

@Ömertu @atomhuro @no.name.nb @Xantern

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı