1660 Ti kullanımı oyunlarda düşüyor

• Konuyu başlatan xmai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 732

xmai

Decapat
Daha fazla  
RAM
16x2
Ekran kartı
1660 Ti
İşlemci
i5 9300H
Merhabalar, Acer marka bir laptopum bulunmakta ve BF1 Squad Titanfall gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda bile ekran kartı kullanımım %70'lerde geziyor sizce nedeni ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim. Harici monitör ile kullanıyorum. (sıcaklıklar ekran kartı 68, işlemci 88)

Son düzenleyen: Moderatör:
Vsync ya da fps limitleme açık olabilir mi? Ekran kartının daha soğuk olmasının nedeni de kullanım yüzdesinin düşük olması zaten.
Bilmiyorum, büyük ihtimalle kapalı 144 hz mönitörüm var ve r6 de 170 fps leri çok rahat alıyorum
MUX Switch olayı sanırım.
Sistemimde mux switch bulunmuyor. İntel ekran kartını devre dışı bırakmak için harici monitör bağladım.
Bilmiyorum NVIDIA ekran kartını kullanması için bütün her şeyi denedim ama olmuyor, çözemedim gitti :(

Almanız gereken FPS'yi alıyorsanız ve performansta bir sıkıntı yoksa GPU kullanımı pek de önemli değil açıkçası. Yani bir sorun olduğunu düşünmüyorum grafikleri Ultra'da mı oynuyorsunuz?

Multiplayer oyunlarda i5 9300H 1660 Ti'ı besleyemiyor olabilir. Singleplayer oyunlarda nasıl durum? Ortada bir işlemci darboğazı olabilir. İdeal koşullarda GPU %90 üzerinde çalışması beklenir darboğaz yok diyebilmek için. Aklıma başka bir şey gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BF1 de Ultra'da 80-100 arası alıyorum 24 kişilik serverlerde. Ama hem işlemci hem de ekran kartı gerektiren oyunlarda kullanımlar çok garip.
Squad da CPU %50 GPU %40'larda geziyor ve aldığım FPS 45-65 arası, Squad'ın optimizasyon sorunu var ama BF de de CPU %85 GPU %60'larda ama FPS değerleri normal gibi.
GPU OC'lu işlemci UV'lu.
İşlemci kullanımı genel olarak çok yüksek :d

Geri
Yukarı