1660 Ti overclock ayarları nasıl?

Alper Güngör

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600x, Gainward 1660ti ghost oc, GSkill TridentZ RGB 8X2 3200mhz, MSI A320m-a pro, Jamesdonkey 240gb sata SSD, WD 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
  • Power limit 108.
  • Temp limit 89.
  • CPU clock +150
  • Memory clock +1249
  • Fan Speed Auto.

1 aydır God of War, Uncharted 4, RDR2 gibi birçok oyunda denedim fan hızı genelde %56'da çalışıyor hiçbir oyunda 65 dereceyi 66 yapmadı (Gainward 1660 Ti ghost kullanıyorum) bazıları Memory clock yüksek diyor ama hiçbir drop, ısınma sorunu olmadan 1 aydır kullanıyorum bir sorun çıkar mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Memory clock yüksek biraz düşürün ileride ne çıkartacağını bilmem ama yüksek.

Ne yapmamı önerirsiniz zaten çok etkilemiyor ama 3 video izledim üçünde de direk 1000'e çekiyorlar ben de biraz daha artabilir mi diye denedim bunu yaptım ama zaten performansı çok etkilemiyor bir sorun çıkacaksa düşüreyim.

1500 de kullanan bile varmış.

Dosya Ekleri

• images (1) (17).jpeg
    images (1) (17).jpeg
    48,1 KB · Görüntüleme: 21
Bellek frekansını yükseltebilmen her zaman ekstra performans alacağın anlamına gelmez. ECC bellek bunlar. Hataları düzeltir ancak belli bir yerden sonra hata sayısı da fazla olacağından bunları düzeltmek için daha çok zaman harcayacak ve performansa eksi yönde etki edecek. Stabiliteden çok performans farkına göz atmanı öneririm. Bunun için bir benchmark belirleyip farklı bellek frekanslarında aldığın skorları gözlemlesen iyi olur.

Bellek frekansını yükseltebilmen her zaman ekstra performans alacağın anlamına gelmez. ECC bellek bunlar. Hataları düzeltir ancak belli bir yerden sonra hata sayısı da fazla olacağından bunları düzeltmek için daha çok zaman harcayacak ve performansa eksi yönde etki edecek. Stabiliteden çok performans farkına göz atmanı öneririm. Bunun için bir benchmark belirleyip farklı bellek frekanslarında aldığın skorları gözlemlesen iyi olur.

Dün akşam öyle yaptım ve 850 de bıraktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı