1660 Ti sistem FPS düşüşü

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba, bugün ve dün karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Warzone oynarken dün 1-2 saniyeliğine takılma yaşadım ve bugün de 2-3 saniye civarı bir FPS düşmesi oldu. Bunun nedeni nedir bilmiyorum. Sistemim aşağıdaki şekilde, ekran kartı 63-64 derece civarları dolaşıyor.

Ekran kartı sıcaklığınız oyunda iken gayet iyi derecede. Sürücünüzde güncelse sizden kaynaklanan bir problem olmayabilir. Belki oyunun aldığı son güncellemeden dolayı böyle bir durum yaşanıyor olabilir.

Oyuna gelen güncellemelerden dolayı hile olayı abartılmadan önce bende oynuyordum onu ana menüde 120 FPS alıyordum bir güncelleme geldi 110 la ra düştü bir güncelleme daha geldi 100 le re düştü.

Kontrol ettiğimde oyunda 15866MB RAM tüketimi var bundan kaynaklı olabilir mi? RAM'ler dual channel bu arada.
Sorun farklı oyunlarda tekrarlandı mı? Farklı oyunlarda da benzer sorunlar yaşamıyorsanız oyun kaynaklı olabilir. Hatayı donanımda aramamalısınız.
Hayır denemedim, pek oyun oynayacak vaktim olmuyor girersem 2-3 el Warzone atıp çıkıyorum.
Ekran kartı sıcaklığınız oyunda iken gayet iyi derecede. Sürücünüzde güncelse sizden kaynaklanan bir problem olmayabilir. Belki oyunun aldığı son güncellemeden dolayı böyle bir durum yaşanıyor olabilir.
Sürücü 461.40 en son sürüm evet.

Kontrol ettiğimde oyunda 15866MB RAM tüketimi var bundan kaynaklı olabilir mi? RAM'ler dual channel bu arada.

Hayır denemedim, pek oyun oynayacak vaktim olmuyor girersem 2-3 el Warzone atıp çıkıyorum.

Sürücü 461.40 en son sürüm evet.
Eğer öyleyse zaten oyun raminizin tamamını sömürüyor demektir. Sisteme nefes alacak alan bırakmamış. Bence sisteminiz güzel, oyun kaynaklı bir sorun olabilir.

Geri
Yukarı