1660 Ti sistem her açıldığında BIOS açılıyor

RobinToKaro

Decapat
Yer
Bandırma
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200mhz
Ekran kartı
GTX 1660 Ti
Anakart
Asus B450 Mk-II
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar RDR2 oynuyordum Alt+Tab ile Google gireyim derken PC takıldı. Kasanın sıfırlarama tuşuna bastım ve BIOS açıldı sürekli. Kapatıyorum açıyorum yine aynı.

@RobinToKaro Evet anakarttaki pil. Bu arada sanırım SSD ya da depolama alanı ne olarak kullanıyorsan düzgün takmamışta olabilirsin. Anakarttaki ucunu düzgünce tak eğer SSD kullanıyorsan veya SSD`deki ucuna başka bir kablo tak hani sata kablosu değilde diğer güç kaynağının kablosundan bahsediyorum.

@RobinToKaro Evet anakarttaki pil. Bu arada sanırım SSD ya da depolama alanı ne olarak kullanıyorsan düzgün takmamışta olabilirsin. Anakarttaki ucunu düzgünce tak eğer SSD kullanıyorsan veya SSD'deki ucuna başka bir kablo tak hani SATA kablosu değil de diğer güç kaynağının kablosundan bahsediyorum.

M.2 SSD kullanıyorum az önce çıkartıp daha güzel bir şekilde taktım ama yok olmadı. Anakart pilini nasıl çıkaracağım peki ve nasıl takacağım?

M.2 SSD kullanıyorum az önce çıkartıp daha güzel bir şekilde taktım ama yok olmadı. Anakart pilini nasıl çıkaracağım peki ve nasıl takacağım?

Çıkartıp takmayı öğrendim hocam. Peki çıkarınca beklemem lazım mı? Beklersen de ne kadar?

@RobinToKaro Farklı bir bilgisayarda deneme şansınız varsa deneyin. Eğer yoksa RAM 2 tane ise 1 tanesini çıkarıp teker teker deneyin ve teker teker denerken yerlerini değiştirin.

Yok yok abi yaptım hepsini olmuyor yahu olmuyor. Ne oldu da durup dururken böyle oldu anlamıyorum oyun oynarken donuyor, PC kendine reset atıyor ve SSD yok. Allah aşkına koca forumda çözümünü bilen 1 kişi bile yok mu?

Yok yok abi yaptım hepsini olmuyor yahu olmuyor. Ne oldu da durup dururken böyle oldu anlamıyorum oyun oynarken donuyor, PC kendine reset atıyor ve SSD yok. Allah aşkına koca forumda çözümünü bilen 1 kişi bile yok mu?

Size kızmadım bu arada yanlış anlamayın sadece çok sinirim bozuldu akşamdan beri uğraşıyorum hala daha sorununu bulamadım.

Arkadaşlar RDR2 oynuyordum Alt+Tab ile Google gireyim derken PC takıldı. Kasanın sıfırlarama tuşuna bastım ve BIOS açıldı sürekli. Kapatıyorum açıyorum yine aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sizdede böyle 1 problem var ama windows açamadıgınız için size 1 çözüm sunayım usb ile format atın pcnize. format esnasında disklerin gözükücek kompile sıfırlayın disklerinizi format sonrası tahminimce gözükecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sizde de böyle 1 problem var ama Windows açamadıgınız için size 1 çözüm sunayım USB ile format atın PC'nize. Format esnasında disklerin gözükücek kompile sıfırlayın disklerinizi format sonrası tahminimce gözükecektir.

Hocam tamamen sıfırlanacak mı PC?

Acaba sorun anakartta olabilir mi? Tarih sürekli yanlış oluyor düzeltmeme rağmen. Flash takıyorum gözükmüyor.

Son düzenleme:
Hocam tamamen sıfırlanacak mı PC?

Acaba sorun anakartta olabilir mi? Tarih sürekli yanlış oluyor düzeltmeme rağmen. Flash takıyorum gözükmüyor.
Hocam bios pilinizdede ömrü bitmiş olabilir.

Geri
Yukarı