1660 Ti sistem verimli çalışmıyor

cem0104

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Sistemimden almam gereken değerleri bir türlü alamıyorum. Benchmark testlerine bakıyorum 90-100 FPS alınıyor (BF V) ama ben sürekli 60 altında alıyorum. Çoğu oynadığım oyunda bu tip sıkıntılar çekiyorum. Sistemimde şu şekilde:
INNO3D GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
HyperX Fury 3200 MHz CL17 RAM 2x8.
Gamepower 80+ 600W PSU.
ASUS Prime B450M-K anakart.
Toshiba OCZ 480 GB SSD.
Kioxira 480 GB SSD.
Sıcaklık değerleri iste işlemci yük altındayken 60-67 ekran kartı ise 70 derece gibi değerleri bulabiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benchmark testlerini yapanlarin işlemcileri genelde çok üst düzey işlemciler oluyor ve fps'yi bir hayli arttırıyor. Bu yüzden testlerin altında fps almanız normal. Hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynadığınızı öğrenebilir miyim?

Öncelikle merhabalar. Sistemimden almam gereken değerleri bir türlü alamıyorum. Benchmark testlerine bakıyorum 90-100 FPS alınıyor (BF v) ama ben sürekli 60 altında alıyorum. Çoğu oynadığım oyunda bu tip sıkıntılar çekiyorum. Sistemimde şu şekilde:
INNO3D GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 2600.
HyperX Fury 3200 MHz CL17 RAM 2X8.
Gamepower 80+ 600W PSU.
ASUS Prime B450M-K anakart.
Toshiba OCZ 480 GB SSD.
Kioxira 480 GB SSD.
Sıcaklık değerleri iste işlemci yük altındayken 60-67 ekran kartı ise 70 derece gibi değerleri bulabiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

Büyük ihtimal izlediğiniz testlerde işlemci farklı veya aynı olsa bile OC'lu olur. O yüzden değerler değişik olabilir. Tabii buna RAM miktarı ve hızı da eklenince normal gibi.

Benchmark testlerini yapanlarin işlemcileri genelde çok üst düzey işlemciler oluyor ve fps'yi bir hayli arttırıyor. Bu yüzden testlerin altında fps almanız normal. Hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynadığınızı öğrenebilir miyim?
izlediğim testlerde işlemci ve ekran kartı aynı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1080p çözünürlükte oynuyorum. bfv için soruyorsan ultrada oynuyordum. Ayarları düşürmeyi denedim ama çok fazla bir şey değişmedi. Problem işlemcide olabilir mi?

Son düzenleme:
İzlediğim testlerde işlemci ve ekran kartı aynı.

1080P çözünürlükte oynuyorum. BFV için soruyorsan Ultra'da oynuyordum. Ayarları düşürmeyi denedim ama çok fazla bir şey değişmedi. Problem işlemcide olabilir mi?

1. videodaki ekran kartının MHz değerleri (Core clock=1890MHz, Memory clock=6001MHz) yani OC yapmış o da kendi eliyle.
2. videoda kullanılan 1660 Ti ise OC'lu olan model, o yüzden testlerde fazla FPS çıkıyor.

izlediğim testlerde işlemci ve ekran kartı aynı

1080p çözünürlükte oynuyorum. bfv için soruyorsan ultrada oynuyordum. Ayarları düşürmeyi denedim ama çok fazla bir şey değişmedi. Problem işlemcide olabilir mi
Ekran kartınız kaç Mhz olarak çalışıyor? (Msi afterburner ile görebilirsiniz)

Geri
Yukarı