1660 Ti sistemde Forza Horizon 5 performansı nasil olur?

İşletim sistemi
Windows 10

Nazghul052

Decapat
Daha fazla  
RAM
AData XPG Gammix D30 8GB (2x8GB) DDR4 3000MHz C16 Gaming Ram
SSD veya HDD modeli
Toshiba OCZ TR200 480GB SSD
Ekran kartı
Asus PH-GTX1660TI-O6G Gaming
Anakart
Asus Prime B450M-K Soket AM4 Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 İşlemci
İyi günler arkadaşlar. Kısa bir süre önce Forza Horizon 5 satın aldım. Oyunu Steam üzerinden satın aldım. 1-2 saat oyunu oynadıktan sonra oyun 110 FPS'ten 30'lara kadar düşüyor. Sistem özelliklerim şu şekilde:
ASUS Phoenix 1660 Ti 6 GB ekran kartı.
Ryzen 5 2600 6 çekirdek işlemci.
16 GB RAM.
Oyun SSD'ye kurulu.
Sizce neden bu denli kasma yapar?
Bu arada işlemcide stok fan var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun içi ayarlarım bu şekilde. Oyun içi değerlerimde gayet normal ama 100 küsür FPS değerinden 40'lara kadar iniyorum. Sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 1..jpg
    1..jpg
    183 KB · Görüntüleme: 44
  • 2..jpg
    2..jpg
    178,7 KB · Görüntüleme: 68
  • 3..jpg
    3..jpg
    150,7 KB · Görüntüleme: 42
  • 4..jpg
    4..jpg
    148 KB · Görüntüleme: 42
Ekran kartı sıcaklığı %71 kullanımda 82 derece gösteriyor, oyun içinde %100 kullanımda kaç dereceye çıkıyor sıcaklık? Bir de 2. fotoğrafta oyun içi gördüğüm kadarıyla ekran kartı kullanımı çok düşük, muhtemelen bundan kaynaklı drop yiyorsun.

Ekran kartı sıcaklığı %71 kullanımda 82 derece gösteriyor, oyun içinde %100 kullanımda kaç dereceye çıkıyor sıcaklık? Bir de 2. fotoğrafta oyun içi gördüğüm kadarıyla ekran kartı kullanımı çok düşük, muhtemelen bundan kaynaklı drop yiyorsun.
Grafik ayarlarını ultra yaptım. Şuan 70-50 arası fps değerlerindeyim. İşlemci sıcaklığım 2 derece artmış durumda. Normal mi şuan değerler sence hocam?

Dalgalanmalar oluyor sürekli. %99 ile %80 civarlarında dolaşıyor kafasına göre. Belli bir nedeni yok gibi yani sistemde ısı ile ilgili. Oyun optimizasyonu veya internet etkiliyor olabilir mi sizce?
%95-99 arasında olması gerek sağlıklı FPS değerleri için. Oyunun optimizasyonu ne durumda onun hakkında pek bir bilgim yok, optimizasyon kaynaklı ekran kartı kullanımı düşüyor olabilir bu da FPS düşüşü yaşamana yol açar.

%95-99 arasında olması gerek sağlıklı FPS değerleri için. Oyunun optimizasyonu ne durumda onun hakkında pek bir bilgim yok, optimizasyon kaynaklı ekran kartı kullanımı düşüyor olabilir bu da FPS düşüşü yaşamana yol açar.
Oyun daha yeni çıktığı için birçok forumda optimizasyon ile ilgili çeşitli şeyler yazılıyor. Herkes güncelleme bekliyor açıkçası. Güncellemeden sonra neler değişir göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı